PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

KULTURYSTA TERMINATUSA MISTRZEM POLSKI

24 May 2011

Złoty medal Mistrzostw Polski w Kulturystyce wywalczył Bartosz Pogan reprezentant Terminatusa Dąbrowa Górnicza.

Zawodnicy rywalizowali w kulturystyce klasycznej w czterech kategoriach do 171 cm, do 175cm, do 180cm, powyżej 180 cm oraz w kulturystyce w ośmiu kategoriach wagowych do 65 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg, 85 kg, 90 kg, 100 kg, powyżej 100 kg oraz w parach i kulturystyce niepełnosprawnych.

W XXXV Mistrzostwach Polski rozgrywanych tym razem w Częstochowie wystartowało aż 83 zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski. Wśród nich wystąpiło dwóch zawodników reprezentujących Terminatus Dąbrowa Górnicza.

Paweł Ptak wystartował w kulturystyce klasycznej powyżej 171 cm mając 171,1 cm przy wadze ciała 74,4 kg zajmujął czwarte miejsce.

Dużo lepiej zaprezentował się Bartosz Pogan aktualny wicemistrz Śląska. Zawodnik wystąpił w kulturystyce mężczyzn w kategorii do 80 kg i niespodziewanie zdobył  tytuł Mistrza Polski rywalizując aż z 11 konkurentami prezentując dużo lepszą formę niż podczas Mistrzostw Śląska. Walka o  pierwsze miejsce z reprezentantem klubu Sandow Legionowo była bardzo wyrównana w pierwszej rundzie póz obowiązkowych, ale w układzie dowolnym już górą był Bartosz Pogan wygrywając półfinały oraz finał.

Po zakończeniu mistrzostw odbyły się eliminacje do kadry Polski na Mistrzostwa Europy w kulturystyce, udział w nich wziął również reprezentant Terminatusa. Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz