Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

SZTANGIŚCI TERMINATUSA W CZOŁÓWCE ŚLĄSKA

19 May 2011

Świetnie spisała się reprezentacja dąbrowskiego Terminatusa zdobywając kilka cennych medali oraz tytuł Wicemistrza Śląska w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Leżąc.

W mistrzostwach udział wzięło 22 zawodniczki i 58 zawodników a niektórzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych uzyskując kilka dobrych wyników, przewyższających aktualne rekordy Polski.

Najlepiej z zawodników zaprezentował się aktualny wicemistrz Polski seniorów Marcin Woźniczko, który wygrał kategorie 74 kg zwyciężając z wynikiem 175 kg. Trzecie podejście zawodnika do 180kg niestety nie zostało zaliczone.

Jacek Krysiewicz zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej seniorów do 83 kg i pierwsze miejsce w kategorii open weteranów II gr. (50-59 lat) do 93 kg. Zaliczył wszystkie trzy podejścia i uzyskał ostatecznie 162,5 kg, co dało zawodnikowi w przeliczeniu na punkty 111,1175 pkt.

Kategorię 105 kg wygrał Przemysław Kluk z wynikiem 210 kg a Grzegorz Kalwat w tej samej kategorii był drugi zaliczając 192,5 kg. Grzegorz Kalwat zajął rownież czwarte miejsce w kategorii open juniorów do lat 23 w kategorii powyżej 93 kg uzyskując 116,732 pkt.

Andrzej Lendo był drugi w kategorii do 120 kg z wynikiem 195 kg i zajął także drugie
miejsce w kategorii weteranów I gr. (40-49 lat) zdobywając w punktacji Wilks’a 112,398 pkt.

Włodzimierz Dąbrowski najstarszy z zawodników wywalczył szóste miejsce w kategorii open weteranów III gr. (60-69 lat) z wynikiem 122,5 kg i 72,03 pkt.

Zawody przebiegały w miłej, sympatycznej atmosferze sportowej a zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami, statuetkami, pucharami oraz dyplomami przygotowanymi przez organizatora.

Klasyfikację drużynową Mistrzostw Śląska ostatecznie wygrali gospodarze zawodów UKS Pover Kuźnik Chorzów z 60 pkt. Drugie miejsce DKK Terminatus Dąbrowa Górnicza 54 pkt. a na trzecim uplasował się TKKF Azory Kraków 53 pkt.