Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

JUNIORZY TERMINATUSA WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE

17 Apr 2011

Srebro i brąz wywalczyła pięcioosobowa reprezentacja Dąbrowskiego Terminatusa uczestnicząca w rozgrywanych w Knurowie – Szczygłowicach Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 w Wyciskaniu Leżąc.

Roksana Kawka Mistrzyni Polski do lat 16 tym razem wywalczyła brązowy medal, w najcięższej kategorii wagowej powyżej 84 kg, wśród juniorek do lat 18. Roksana zaliczyła w drugim podejściu 62,5 kg, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Trzecie podejście do ciężaru 65 kg niestety miała nie udane.

Bardzo zacięta rywalizacja przebiegała w kategorii 74 kg do lat 23, gdzie o zwycięstwo walczyli reprezentant Herkulesa Warszawa Łukasz Wydra oraz zawodnik Terminatusa Ariel Bąk. W pierwszym podejściu Ariel zaliczył 180 a reprezentant Herkulesa 185 kg. Następnie obaj  zaliczyli w drugim podejściu 190 kg, i o zwycięstwie miało zadecydować trzecie podejście. Niestety zarówno Ariel, który był bliżej zaliczenia tego podejścia jak i Łukasz nie zaliczyli tego ciężaru i zwycięzcą będąc zawodnikiem lżejszym zostaje Łukasz z nowym rekordem Polski do lat 23. Ariel niestety musiał zadowolić się srebrnym medalem, a szkoda bo w tym dniu widać było że jest silniejszy. Mistrzostwa toczą się swoimi prawami.

W tej samej kategorii wagowej i wiekowej wystąpił, także Rafał Partyka zaliczając 160 kg w drugim podejściu, i został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Debiutant Sebastian Zgajewski zajął szóste miejsce z wynikiem 95 kg w kategorii 66 kg, trzecie podejście do 100 kg zawodnik miał nie udane.

Bardzo bliski zdobycia brązowego medalu był Kacper Matysik, w kategorii 83 kg. Niestety podejście do 195 kg dające zawodnikowi medal zostało nie zaliczone przez sędziów i  ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu z wynikiem 185 kg.

Udział  w Mistrzostwach wzięło 118 zawodników i zawodniczek  reprezentujących 25 klubów Polski, ustanawiających kilkanaście rekordów Polski. Głównym organizatorem Mistrzostw Polski był Uczniowski Klub Sportowy Eugen Knurów przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Knurowie.