PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI

2 Mar 2011

Olbrzymim sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły rozgrywane w Sosnowcu II Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 w Wyciskaniu Leżąc oraz Mistrzostwa Polski Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc. Głównym organizatorem mistrzostw był Dąbrowski Klub Karate sekcja sportów siłowych Terminatus Dąbrowa Górnicza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Na pomoście II Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 wystartowało 16 dziewcząt z 7-miu klubów i 29 chłopców z 8-miu klubów. Były to pierwsze zawody z kalendarza imprez PZKFiTS a zawodnicy startowali według nowych przepisów i w nowych kategoriach wagowych.

Podczas mistrzostw ustanowiono 14 rekordów Mistrzostw Polski do lat 16, a w każdej kategorii mistrzyni i mistrz Polski zostali automatycznie rekordzistami mistrzostw Polski w swojej kategorii wagowej.

Wśród juniorek do lat 16 w kategorii wagowej +84 wystąpiła jedna zawodniczka Terminatusa Roksana Kawka, która zaliczyła w drugim podejściu 50 kg zostając przy okazji rekordzistką Polski.

Wśród juniorów  spośród zgłoszonych trzech zawodników Terminatusa ostatecznie wystartowało tylko dwóch. Bardzo dobrze spisał się mimo krótkiego stażu treningowego Damian Ludwiszewski zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 59 kg zaliczając w trzecim podejściu 65 kg. Drugi z zawodników Marcel Kozanecki zajął miejsce tuz za podium, najbardziej nie lubiane przez sportowców czyli czwarte. W kategorii 74 kg zaliczył 92,5 kg co nie jest złym wynikiem dla tego zawodnika zważywszy iż zawodnik ma bardzo krótki staż treningowy.

Podsumowując, start naszych najmłodszych  juniorów uważam za bardzo dobry –mówi Grzegorz Leski, trener reprezentacji Terminatusa, wielki pasjonat sportów siłowych.

Równolegle odbyły się  również Mistrzostwa Polski Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc, i były to jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Weteranów, które odbędą się w Rödby (Dania). Na pomoście wystartowało 45 weteranów (I, II, III gr. wiekowa) w tym 1 weteranka. Podczas mistrzostw weterani ustanawiali nowe rekordy Polski poprawiając obowiązujące limity dla nowych kategorii wagowych opracowane przez Arkadiusza Znojka. W sumie ustanowiono 13 rekordów Polski, sześć w drugiej grupie wiekowej i siedem w trzeciej grupie wiekowej weteranów.

Z 14 klubów w tym Terminatusa reprezentowało 7 zawodników. W pierwszej grupie weteranów (40-49 lat) wystąpiło dwóch reprezentantów, obaj w najcięższej kategorii wagowej +120 kg. Zwycięstwo odniósł startujący po dłuższej przerwie i po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski - Jacek Jankowiak, zaliczający w drugim podejściu 190 kg, a Andrzej Lendo obronił tytuł wicemistrza Polski zdobyty w zeszłym roku, zaliczając tylko pierwsze podejście do 185 kg. Drugie podejście do 205 i trzecie do 210 dające mu złoty medal, niestety nie zaliczył.

W drugiej grupie wiekowej (50-59 lat), gdzie wystąpiło czterech reprezentantów Terminatusa, wśród rekordzistów znalazł się także Grzegorz Leski , zwycięzca w  kat.wag. 74 kg, który zaliczył w drugim podejściu 145,5 kg. Jacek Krysiewicz zajął trzecie miejsce w kat.wag. 83 kg, zaliczając dopiero w trzecim podejściu 152,5 kg. W kategorii 93 kg spośród dwóch reprezentantów, obaj stanęli na podium. Złoto wywalczył Stanisław Mentel z wynikiem 200 kg zostając niespodziewanie także najlepszym zawodnikiem w kategorii open weteranów II gr. - uzyskując w punktacji Wilks’a  128,64 pkt.  Grzegorz Gapiński był drugi z wynikiem 190 kg nie zaliczając dwóch podejść do 200 kg.

W trzeciej grupie weteranów (60-69 lat) wystąpił debiutant Włodzimierz Dąbrowski, który w kategorii wagowej do 120 kg zajął trzecie miejsce, z wynikiem 115 kg.

W klasyfikacji drużynowej obejmujacej wszystkich weteranów zdecydowanie wygrał gospodarz zawodów, DKK “Terminatus” Dąbrowa Górnicza - 54 pkt., drugi był również klub ze Śląska UKS Pover Kuźnik Chorzów - 45 pkt., trzeci TKKF “Herkules” Warszawa - 42 pkt.

Organizatorzy dziękując za współpracę składają serdeczne podziękowania dla sponsorów mistrzostw; Fitness Authority z Gdańska, FH. TYTAN z Chorzowa, Łuksi-Wag, Anularis, Łuksi-Wag z Będzina, Fitness Club Power – Fit, ZZPRC Arcelor Mitall.

W opinii samych uczestników jak i przedstawicieli PZKFiTS oraz kibiców zawody można uznać za bardzo udane, i były jednymi z najlepiej zorganizowanych.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz