Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS NA PODIUM

28 Oct 2010

Sukcesem zakończył się występ reprezentantów Terminatusa w V Pucharze Śląska w Wyciskaniu Leżąc. Padające wyniki były zbliżone a nawet przewyższały Rekordy Polski.

Kategorię open wygrał Damian Laskowski, który w kategorii wagowej 100 kg zaliczył w trzecim podejściu 282,5 kg, tj. o  2,5 kg więcej niż aktualny Rekord Polski.  Reprezentant Terminatusa Dąbrowa Górnicza uzyskał 173,14425 punkty, zwyciężając z Krzysztofem Bożyczko - 280 kg ( kat. wag. 110 kg 166,6 pkt.) i trzecim zawodnikiem  open Adamem Balawejderem - 192,5 kg (kat.wag. 67,5 kg 148,9565 pkt.).

Pozostali zawodnicy z Dąbrowy zajęli następujące miejsca.

Jacek Krysiewicz wywalczył trzecie miejsce w kat. open II gr. Weteranów ( 50-59 lat) zaliczając przy wadze ciała 77,9kg ciężar 160 kg (111,12 pkt.). Zajął jednocześnie czwarte miejsce w kat.wag. 82,5 kg. przegrywając brązowy medal wagą ciała o 100 gr.

Grzegorz Kalwat był siódmy w kat.wag 100 kg oraz zajął trzecie miejsce w kategorii open juniorów do lat 23( kat.wag. 100 plus 125 kg). Zaliczając w drugim podejściu 195 kg uzyskał w punktacji Wilks’a 119,262 pkt.

Drugi z juniorów Paweł Biskup był w tej samej kategorii ósmy oraz piąty wśród juniorów z wynikiem 150 kg(91,545 pkt.).

Andrzej Lendo zwyciężył w kategorii wagowej do 125 kg zaliczając 195 kg.

Arkadiusz Demel zajął szóste miejsce w kategorii juniorów do lat 23 w kategorii wagowej open (75 do 90 kg) zaliczając w pierwszym  podejściu 162,5 kg co dało zawodnikowi 106,6325 pkt. Niestety drugie i trzecie podejście do 175 miał nie było udane.

Stanisław Mentel wygrał pewnie kategorie open weteranów II gr. (50-59 lat) zaliczając w drugim podejściu 202,5 kg. W trzecim podejściu małe błędy techniczne  przy ciężarze 207,5 kg spowodowały, że niestety podejście nie zostało zaliczone.

Pośród blisko 100 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów Polski, reprezentacja DKK Terminatus Dąbrowa Górnicza zajęła drużynowo drugie miejsce (754,13675 pkt.) tuż za TKKF Śródmieście Legnica (758,82325 pkt.) i przed TKKF Azory Kraków (740,798 pkt.)