PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

PIERWSZY START PIERWSZE MEDALE

5 Oct 2010

Udany start po wakacyjnej przerwie zaliczyła reprezentacja dąbrowskiego Terminatusa, startując w Tarnobrzegu, podczas IX edycji Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2010”.

Terminatusa reprezentowało dwóch zawodników Rafał Partyka i Stanisław Mentel. Rafał Partyka startując w kat. wag.75,0kg, bez specjalistycznej koszulki do wyciskania, już w pierwszym podejściu zadysponował sztangę o ciężar 105 kg. W drugim zwiększył na 112,5 kg i ponownie zaliczył podejście. Walcząc o drugie miejsce zgłosił w trzecim podejściu 117,5 kg, ale niestety sztanga z tym ciężarem, w tym dniu okazała się za ciężka, co dało mu ostatecznie trzecie miejsce.

Stanisław Mentel startujący w kat.wag 90 kg zajął czwarte miejsce z wynikiem 167,5 kg, i drugie miejsce w kategorii open weteranów II gr. (50-59 lat), uzyskując w punktacji Wilksa 108,803pkt.

W  turnieju uczestniczyli również reprezentanci Litwy, dzięki czemu przybrał on rangę międzynarodową.”Bartosz” jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym z udziałem zarówno zawodników pełnosprawnych jak również niepełnosprawnych. Obejmując konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc, jako jedyny w Polsce wpisany został do kalendarza imprez dwóch związków: Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Jego celem jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz