PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ZAWODNICY TERMINATUSA SKUTECZNI W PUCHARZE POLSKI

29 Jul 2010

Pierwszy w tym roku i zarazem udany start zaliczył Adam Kula. Startując w kat.wag.60 kg zajął drugie miejsce z wynikiem 132,5 kg, uzyskując 113,00925 pkt., mimo niezaliczonych dwóch podejść do ciężaru 135 kg, który był w zasięgu możliwości zawodnika.

W kat.wag.75 kg klub reprezentował Marcin Woźniczko. Zaliczając w pierwszym podejściu 180 kg, w drugim zadysponował na sztangę 182,5 kg, zaliczając ciężar i jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o 2,5 kg. Walcząc o pierwsze miejsce zgłosił w trzecim podejściu 192,5 kg, niestety próba okazała się nie udana. Z wynikiem 130,97025 pkt. zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Udany start zaliczył Damian Laskowski, który występując po przerwie startowej, w kat.wag.100 kg, zwyciężył pewnie w  swojej kategorii pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę mistrzostw. W pierwszym podejściu zawodnik zaliczył bez większych problemów 250 kg, w drugim, jednogłośną decyzja sędziów 260 kg, zdobywając 160,394pkt. Trzecie podejście do zgłoszonego ciężaru 265 kg niestety nie zostało zaliczone, chociaż niewiele brakło.

baner_lass

Ostatni z zawodników Piotr Słapa w silnie obsadzonej kat.wag. 110 kg, walczył bardzo dzielnie, zaliczając wszystkie trzy podejścia. W pierwszym zaliczył 215 kg, w drugim 225 i ostatecznie w trzecim 235 kg, ustanawiając nowy rekord życiowy, 139,731pkt., oraz zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

O zwycięstwie w każdej kategorii wagowej decydowała ilość zdobytych punktów według formuły Wilks’a, gdzie wyciśnięty ciężar w kilogramach, został pomnożony przez współczynnik wagowy odpowiadający wadze zawodnika, dając w ten sposób ilość zdobytych punktów.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz