Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

MISTRZOWSKI START STUDENTÓW Z TERMINATUSA

29 Jul 2010

Sukcesem zakończył się występ studenckiej, trzyosobowej reprezentacji Terminatusa Dąbrowa Górnicza, która zajęła medalowe miejsca w Akademickich Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym.

Paweł Biskup reprezentant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wywalczył drugie miejsce w kat.wag.90 kg, z wynikiem 670 kg (250+160+260),  poprawiając swój rekord życiowy w wyciskaniu leżąc. Ostatecznie uzyskał w trzecim podejściu 160 kg .

Mariusz Kocot, student Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego, jako debiutujący w Akademickich Mistrzostwach Śląska zdobył brązowy medal, przegrywając w walce o srebro wagą ciała. Zawodnik uzyskał w kat. wag 110 kg  równe 600 kg, zdobywając w poszczególnych bojach następujące wyniki; przysiad ze sztangą - 205 kg, wyciskanie leżąc - 160 kg, martwy ciąg - 235 kg.

Startujący w kat. wag. 125 kg Mateusz Jas, student Akademii Ekonomicznej w Katowicach, był drugi z wynikiem 540 kg (200+180+160), wywalczając srebrny medal.

Akademickie Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym skupiły łącznie 32 zawodników z dziesięciu uczelni a wśród nich medalistów Akademickich Mistrzostw Polski.