PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

WYCISKACZE TERMINATUSA NAJLEPSI W KRAJU

31 May 2010

Drużynowe mistrzostwo dla Terminatusa Dąbrowa Górnicza i kilka Rekordów Polski padło w Kielcach podczas rozegranych po raz drugi Mistrzostwach Polski Weteranów w Trójboju Siłowym oraz w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Jako pierwszy z Terminatusa w kat. wag 75kg wśród weteranów II grupy (50-59 lat) wystąpił Grzegorz Leski,  który zaliczył dwa podejścia. W pierwszym podejściu zadysponował 145,0kg i zaliczył ten ciężar bez problemu. W drugim zadysponował na sztangę 152,5kg tj. o 2,5kg więcej od Rekordu Polski w wyciskaniu Leżąc i ponownie zaliczył ten ciężar. W trzecim podejściu zawodnik zadysponował 165,5kg o kolejne 0,5kg. Niestety tym razem próba nie powiodła się, ale i tak zawodnik zdobył złoty medal, zwyciężając pewnie w swojej kategorii wagowej. Po ponad 14 letniej przerwie wystartował także w Trójboju Siłowym uzyskując 410kg. W poszczególnych bojach zaliczył; w przysiadzie ze sztangą 112,5kg, w wyciskaniu leżąc 152,5kg, w martwym ciągu 145kg.

Drugi z reprezentantów Terminatusa Arkadiusz Grotha po kilku latach przerwy w startach, także startujący w kategorii wagowej 75kg wśród weteranów II grupy (50-59 lat), do którego przez kilka lat należał Rekord Polski w tej grupie wiekowej, zajął trzecie miejsce. W pierwszym podejściu bez problemu zalicza 130kg. W drugiej próbie zadysponował na sztangę 140 kg  Startując z lekką kontuzją, rezygnuje z trzeciego podejścia, przegrywając srebrny medal wagą ciała.

Jacek Krysiewicz, obronił brązowy medal zdobyty w zeszłym rok. Wystartował również w II grupie wiekowej, w kat.wag.82,5kg. Zaliczył w drugim podejściu 152,5kg, o 22,5 kg więcej niż w zeszłym roku. Niestety pierwsze podejście do 147,5kg i trzecie podejście do ciężaru 157,5kg miał nie udane.

Bardzo dobry start zaliczył Stanisław Mentel w kat. wag. 90,0kg (50-59 lat). W swojej kategorii wagowej zwyciężając pewnie. W pierwszym podejściu zadysponował 195kg i podejście zaliczył jednogłośnie. W drugim poprosił o założenie ciężaru 205kg o 2,5kg więcej od rekordu życiowego i także zalicza ten ciężar. Mając zapewnione zwycięstwo w trzecim podchodził do ciężaru 210kg, niestety sztanga w tym dniu okazała się za ciężka. Stanisław Mentel zajął także wysokie trzecie miejsce open w tej grupie wiekowej, uzyskując w punktacji Wilks’a 131,938pkt.

Andrzej Lendo jeden z najbardziej utytułowanych  zawodników Terminatusa wywalczył tytuł Mistrza Polski w kat.wag.125,0kg w najmłodszej grupie weteranów (40-49 lat) w Trójboju Siłowym i zajął drugie miejsce w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Łącznie zawodnik uzyskał wynik 620kg w Trójboju Siłowym, uzyskując w poszczególnych bojach: przysiad 205kg, wyciskanie leżąc 200kg, martwy ciąg 215kg.

Najstarszy zawodnik w drużynie Terminatusa a zarazem debiutant startujący w kat.wag.100kg - Andrzej Kołodziej, walczył bardzo dzielnie  i zdobył brązowy medal w trójboju. Zaliczył w przysiadzie ze sztangą 115kg, w wyciskaniu 105kg oraz w martwym ciągu  110kg,  zajmując czwarte miejsce w Wyciskaniu Leżąc.
Były to bardzo udane Mistrzostwa Polski dla zawodników Terminatusa, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej w Wyciskaniu Leżąc zdobywając 56 pkt. W Trójboju Siłowym z uwagi na absencję jednego z zawodników, nie było szansy na złoto, ale pewne czwarte z  29 pkt. jest również olbrzymim osiągnięciem z uwagi na niepełny skład.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz