Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ NA ŚLĄSKU

31 May 2010

Tytuł Drużynowego Mistrza Śląska oraz 12 medali a wśród nich aż sześć złotych i trzy srebrne, zdobyła  reprezentacja Terminatusa Dąbrowa Górnicza, walcząc w Otwartych Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

W kategorii juniorów do lat 23, w grupie kat.wag.(75-90kg) open według Wilks’a, na podium stanęło dwóch reprezentantów Terminatusa. Ariel Bąk aktualny Mistrz Polski juniorów do lat 20 w kat.wag.75kg był drugi, po zaliczeniu w drugim podejściu 180 kg, czyli o 5kg więcej jak podczas Mistrzostw Polski z wynikiem 128,268 pkt. Trzecie podejście do 190kg w walce o pierwsze miejsce niestety nie zostało zaliczone. Drugi z zawodników w tej kategorii Arkadiusz Damel był  trzeci, z wynikiem 170kg i 114,733 punktami. W trzecim podejściu nie zaliczył 180kg, zdobył jednak dodatkowo wśród seniorów srebrny medal w kat.wag.82,5kg.
W grupie juniorów do lat 23 w kat. wag. (100 do +125kg) open według Wilks’a pierwsze miejsce zajął Grzegorz Kalwat, brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów do lat 23, z wynikiem 192,5 kg. Zwyciężył on także w kategorii 100kg wśród seniorów. Drugi z zawodników- Paweł Biskup, zaliczając 150 kg zajął piąte miejsce.

W grupie seniorów w kat. wag. 75kg na podium stanęli dwaj reprezentanci klubu. Marcin Woźniczko - brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów - potwierdził swoją przynależność do grona najlepszych wyciskaczy w Polsce i zdobył tytuł Mistrza Śląska, z wynikiem 175kg zaliczonym w pierwszym podejściu oraz dwoma spalonymi do ciężaru 185kg. Srebrny medal w tej kategorii wywalczył Józef Banak - startujący po raz pierwszy w seniorach. Zaliczając w drugim podejściu 155kg w trzecim próbował zmagać się ze sztangą ważącą 160kg,  niestety w tym dniu sztanga okazała się za ciężka.

W kat. wag. 110,0 kg Przemysław Kluk wywalczył złoty medal oraz trzecie miejsce w kategorii open, zaliczając wszystkie trzy podejścia. Zaczynając od 220kg w pierwszym podejściu, w drugi poprawił rekord życiowy zaliczając 225kg i ostatecznie zwyciężył z nowym rekordem życiowym 230kg, poprawiając się aż o 10kg. W tej samej kategorii wagowej wystartował Piotr Słapa zdobywając srebrny medal, po zaliczeniu wszystkich podejść i uzyskaniu ostatecznie 225kg.

Andrzej Lendo dla którego był to sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Weteranów nie dał żadnych szans swoim rywalom zwyciężając nie tylko w kat.wag.125kg seniorów, ale także w I grupie weteranów (40-49 lat). Zaliczył dwa podejścia i uzyskał ostatecznie 210kg.

Stanisław Mentel przygotowujący się także do Mistrzostw Polski Weteranów, zwyciężył w kat. open weteranów (50 -59 lat ) z dobrym wynikiem 200 kg.
Najstarszy z zawodników Terminatusa sześćdziesięcioletni Andrzej Kołodziej, dla którego był to debiut, zaliczając 105kg zajął szóste miejsce w najstarszej grupie wiekowej weteranów ( 60 lat i powyżej).

Dąbrowski Terminatus okazał się najlepszą drużyną Mistrzostw Śląska zdobywając 72pkt, z kilkoma tytułami Mistrzów Śląska, wśród najlepszych 76 zawodników i zawodniczek z ponad dziesięciu klubów.