Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

MEDALE DLA TERMINATUSA

13 Apr 2010

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Terminatusa podczas VII Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego rozegrano w Żywcu.

Wśród kobiet Anna Jankowiak wywalczyła trzecie miejsce w kategorii open kobiet zaliczając 47,5kg i 46,8614pkt w punktacji Haleczki.

Wśród mężczyzn w kat.wag. 70kg trzecie miejsce wywalczył Sebastian Białek zaliczając w trzecim podejściu ciężar 95kg. W kategorii do 85kg drugie miejsce zdobył Piotr Warczał, który przy wadze ciała 75,7kg  zaliczył 130kg a drugi z zawodników w tej kategorii wagowej Marek Gruszecki zaliczył 125kg i zajął szóste miejsce. Na trzecim miejscu podium stanął Mariusz Knap startujący w kat.wag.100kg, z wynikiem 190kg. Daniel Majer z wynikiem 150kg zajął szóste miejsce.

W najcięższej kategorii wagowej startowało dwóch zawodników Terminatusa. Jas Mateusz, który zajął drugie miejsce zaliczając 195kg i został najlepszym juniorem oraz Przemysław Kluk, który zajął trzecie miejsce z wynikiem 175kg.

Zawody w Żywcu były zawodami o charakterze integracyjnym. Udział wzięło  54 zawodników, wśród nich uczestnicy Igrzysk Para-Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Polski.

Celem zawodów  była popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych, integracja sportowców pełnosprawnych i sportowców inwalidów,  oraz porównanie ich poziomu sportowego. Dzięki udziałowi reprezentacji Mołdawii po raz pierwszy zawody przybrały charakter międzynarodowy.