Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ZDOBYWCY SZEŚCIU MEDALI MISTRZOSTW POLSKI

8 Apr 2010

Skromny ośmioosobowy skład dąbrowskiego Terminatusa zdobył aż sześć medali w tym dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe, w XIX Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów oraz Juniorek i Juniorów do lat 20 i 23 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Jako pierwszy w kategorii wagowej 67,5 kg wśród juniorów do lat 20 i 23 wystąpił Paweł Konieczny. Swój start w kategorii junior może zaliczyć z pewnością do udanych  zdobywając, do lat 20 brązowy medal i siódme miejsce do lat 23.  Ciężar 130kg zaliczył w drugim  podejściu jednogłośną decyzją sędziów paląc w trzecim 140kg.

Rafał Partyka ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski nie zaliczy tego startu do udanego. Zbijanie wagi w ostatnich dniach prawdopodobnie zaważyło na jego słabszej dyspozycji . Startując w kategorii juniorów do lat 23 nie zaliczył żadnego z trzech podejść do sztangi ważącej 145kg i ostatecznie zawodnik nie został sklasyfikowany.

Ariel Bąk kandydat na Mistrza Polski wśród juniorów do lat 20, ubiegłoroczny Wicemistrz Polski w Trójboju siłowym, nie zawiódł pokładanych oczekiwań. Już w pierwszym podejściu poprosił o założenie na sztangę 175kg, co dało mu 15kg przewagi nad drugim zawodnikiem. Podejście zaliczył bez problemu i w drugim zgłosił sztangę 185kg, co było o jeden kilogram lepszym wynikiem od dotychczasowego rekordu Polski. Niestety podejście drugie jak i trzecie nie zostało zaliczone i ostatecznie oprócz tytułu Mistrza Polski do lat 20 zawodnik zajął czwarte miejsce wśród juniorów do lat 23 oraz w seniorach.

Janusz Bajdel  debiutant na arenie Mistrzostw Polski z pewnością zaliczy swój występ do bardzo udanych. Startując w kategorii wagowej do 125kg został Mistrzem Polski do lat 20 a w kategorii juniorów do 23 lat zdobył srebrny medal zaliczając wszystkie trzy podejścia i ostatecznie 217,5kg. Uzyskany wynik jest jego nowym rekordem życiowym z druzgocącą przewagą 12,5kg nad drugim zawodnikiem.

Grzegorz Kalwat obronił brązowy medal zdobyty na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski juniorów do lat 23 w kategorii 100kg. Tym razem zaliczając pierwsze dwa podejścia do 190kg i 195kg nie zaliczył trzeciego do 200kg i ostatecznie ponownie zajął trzecie miejsce na podium.

Arkadiusz Damel zajął piąte miejsce w kategorii do lat 23 uzyskując 170kg w kategorii wagowej 82,5kg. W walce o trzecie miejsce spróbował podejścia do 187,5kg ale niestety w tym dniu sztanga okazała się zbyt ciężka.

Marcin Woźniczko startujący wśród seniorów po zmianie kategorii wagowej na 75kg może występ zaliczyć do udanych. Wraca z brązowym medalem Mistrzostw Polski w silnie obsadzonej kategorii wagowej, gdzie wystartowało piętnastu zawodników zaliczając w pierwszym podejściu 170kg, nie zaliczając drugiego i trzeciego do 180kg.

Drugi z debiutantów wśród seniorów Piotr Słapa w kat.wag.110kg, rywalizując aż z siedemnastoma zawodnikami, zajął wysokie szóste miejsce. W drugim podejściu zaliczył 215kg paląc kolejne do 225kg.

Rozgrywane w Wilkasach XIX Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Juniorek i Juniorów do lat 20 i 23 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zgromadziły rekordową liczbę startujących, blisko 250 zawodniczek i zawodników  z ponad 30 klubów.