Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

PUCHAR POLSKI DLA ANDRZEJA LENDO

8 Dec 2009

Kolejny medal dla Dąbrowy Górniczej wywalczył Andrzej Lendo w rozgrywanym w Warszawie Pucharze Polski w Trójboju Siłowym. Morderczy trening zawodnika klubu Terminatus zaowocował tym razem złotem i miejscem na najwyższym podium.

Startując w kat.wag.125,0kg Andrzej Lendo zwyciężył w grupie weteranów 40-49 lat a jednocześnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W przysiadzie z sztangą na barkach zawodnik rozpoczął od 220,0kg nie zaliczając tego ciężaru. W drugim podejściu zwiększył ciężar o 5,0kg i zaliczył ten ciężar bez większych problemów. Udane było również trzecie podejście do sztangi ważącej 235,0kg.

W drugiej konkurencji trójboju siłowego - wyciskaniu leżąc, Andrzej rozpoczął  od 185,0kg, zaliczając ten ciężar bez większych problemów. Ostatecznie w drugim podejściu wycisnął 200,0kg, paląc w trzecim ciężar 205,0kg.

W ostatniej konkurencji trójboju siłowego - martwym ciągu, w pierwszym podejściu zaliczony został ciężar 220,0 kg i w drugim 240,0kg. Niestety w trzecim podejściu do 250,0kg zabrakło odrobinę sił i ostatecznie zawodnik uzyskał w trójboju wynik 675,0kg.

Start Andrzeja w kat.wag.125,0kg z pewnością należy uznać za udany. Liczyliśmy co prawda na wynik w granicach 710,0kg, ale niestety kilka dni przed startem zawodnik doznał lekkiej kontuzji mięśni grzbietu - mówi Grzegorz Leski trener Terminatusa.

W Pucharze Polski w Trójboju Siłowym udział wzięło ponad  sześćdziesięciu zawodników reprezentujących najsilniejsze kluby w kraju.