Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

LESKI MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY

14 Nov 2009

Kolejny raz reprezentacja dąbrowskiego Terminatusa powróciła z medalem Mistrzostw Europy, który został zdobyty w La Louviere w Belgii, podczas rozgrywanych tam XII Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Leżąc.

Grzegorz Leski po pasjonującej walce z reprezentantem Francji Lairem Joanem Claudie zdobył brązowy medal dla Reprezentacji Polski w kat.wag.75kg. W swoich bojach  w pierwszym podejściu zadysponował ciężar 155kg, ale niestety sztanga nie została wyciśnięta do końca, w związku z czym podejście nie zostało zaliczone. W drugim podejściu już bez uwag zaliczył ten ciężar jednogłośnie. Walcząc o srebrny medal zadysponował na sztangę 160 kg, ale niestety zaistniała podobna sytuacja jak w pierwszym podejściu i niestety zawodnik , będąc lżejszym od reprezentanta Francji, musiał zadowolić się brązowym medalem,.

Liczyłem na co najmniej 165kg ale w tym dniu byłem zdecydowanie w gorszej dyspozycji i niestety wynik był o wiele słabszy – mówi Grzegorz Leski.

Drugi z reprezentantów, debiutant na arenie międzynarodowej i zarazem kandydat do medalu w kat. wag. 90kg, w drugiej grupie wiekowej - Stanisław Mentel niestety nie zaliczy tych mistrzostw do udanych. Nie zaliczając  pierwszego podejścia w drugim zaliczył 190kg. Przystępując do trzeciego podejścia zadysponował na sztangę ciężar 192,5kg, dający mu trzecie miejsce. Niestety stosunkiem głosów dwa do jednego podejście nie zostało zaliczone   z uwagi na drobne błędy techniczne. Nadmienić należy, że reprezentant Terminatusa ciężar 200kg, który dawał mu tytuł Mistrza Europy, zaliczał prawie  na każdych zawodach, niestety stres spowodowany rangą imprezy dał znać o sobie.

Niespodziewanie drużynowo w drugiej grupie weteranów ( 50-59 lat) w której startowało tylko pięciu Polskich zawodników, Reprezentacja Kraju zajęła trzecie miejsce zdobywając  46 punktów, wśród piętnastu startujących drużyn.