Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS DRUŻYNOWYM MISTRZEM ZAGŁĘBIA

13 Oct 2009

Wspaniałym sukcesem zakończyły  się III Otwarte Mistrzostwa Zagłębia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Będzina. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Terminatusa Dąbrowa Górnicza okazali się najlepszym zespołem zdobywając 55 pkt, przed UKS Pover Kuźnik Chorzów (53pkt) i LZS Pogorzela (33 pkt).

Z najwartościowszych wyników jakie uzyskano podczas zawodów należy zaliczyć wynik jaki uzyskał w kat. wag.  90 kg Tomasz Obcowski z klubu  UKS Pover Kuźnik Chorzów. Ubiegłoroczny Mistrz Europy w kat. wag.90 kg zaliczył w pierwszym podejściu 255 kg paląc dwa następne podejścia do 262,5 kg. Zwyciężył on w kategorii open uzyskując w punktacji Wilks’a 162,792 pkt odbierając również puchar za największy podniesiony ciężar ufundowany przez Prezydenta Miasta Będzin. Drugie miejsc w klasyfikacji open zajął Damian Laskowski z Terminatusa Dąbrowa Górnicza, który zaliczył w kat. wag. 100,0 kg     w pierwszym podejściu 240,0 kg i uzyskał 148,872 pkt. Na trzecim miejscu Adam Balawejder z UKS Pover Kuźnik Chorzów, który w kat. wag. 67,5 kg wycisnął sztangę ważącą 190 kg i uzyskał w punktacji Wilks’a 147,554 pkt.
W zawodach udział wzięło łącznie ponad 50 zawodników oraz sześć zawodniczek reprezentujących 8 klubów, którym wyniki weryfikowała Komisja Sędziowska na czele z sędzią klasy międzynarodowej Grzegorzem Leskim.
Reprezentanci Terminatusa Dąbrowa Górnicza zajęli następujące miejsca na podium;
W kategorii open juniorów do lat 18 w grupie  kat. wag. ( 52-67,5 kg)  Dominik Hofman zajął drugie miejsce wyciskając ciężar sztangi 92,5 kg. Przy wadze ciała 54,8 kg uzyskał w punktacji Wilks’a 86,025 pkt. Drugi zawodnik Paweł Kłósko zajął trzecie miejsce w kat. wag. ( 75 -90 kg ) , wyciskając sztangę ważącą 105,0 kg w drugim podejściu, uzyskując 77, 931 pkt.
W kategorii open juniorów do lat 23 (56 – 67,5 kg), najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Konieczny zaliczając w pierwszym podejściu 115 kg uzyskał 94,7025 pkt. Dwóch reprezentantów Terminatusa stanęło również na podium w kat. wag. 75 - 90 kg; Ariel Bak był drugim po zaliczeniu (w trzecim podejściu)  165,0 kg z 120,813 pkt, natomiast Arkadiusz Demel trzeci, z takim samym wynikiem, ale będąc zawodnikiem cięższym uzyskał 113,7345 pkt.
W ostatniej grupie juniorów do lat 23 w kat. wag. 90 do +125,0 kg wszyscy reprezentanci Klubu stanęli na podium. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Kalwat z wynikiem 182,5 kg, drugie Daniel Loska 170,0 kg i na trzecim miejscu uplasował się Paweł Biskup 150,0 kg.

W grupie seniorów w kat. wag. 75,0 medal srebrny wywalczył Rafał Zieliński po zaliczeniu w pierwszym podejściu 160,0 kg, a brązowy medal Rafał Partyka brązowy, medalista Polski Juniorów,  z nowym rekordem życiowym 152,5 kg. Artur Łanuch zdobył brązowy medal w kat. wag. 90,0 kg zaliczając 200,0 kg, co jest także jego nowym rekordem życiowym na oficjalnych zawodach. Kategorię 100 kg, startując po dłuższej przerwie wygrał Damian Laskowski, zaliczając 240,0 kg, paląc drugie podejście do 250,0 kg i trzecie do 260,0 kg. Przemysław Kluk wywalczył drugie miejsce w kat. wag. 110,0 kg po zaliczeniu 210,0 kg, a Andrzej Lendo zajął również drugie miejsce , ale w kat. wag. 125,0 kg, zaliczając ciężar 210,0 kg. Andrzej Lendo zwyciężył także w kat. open weteranów (40-49 lat). Stanisław Mentel przygotowujący się do Mistrzostw Europy Weteranów, które odbędą się w dniach   22-24 października w Belgi, zajął drugie miejsce w kat. open weteranów (50 -59 lat ) z dobrym wynikiem 200,0 kg.

Zawodnicy otrzymali medale i puchary ufundowane przez Miejski Urząd Kultury i Sportu w Będzinie oraz liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez grono sponsorów.

Mistrzostwa przebiegły w miłej i sportowej atmosferze a ich organizatorami byli Dąbrowski Klub Karate Sekcja Sportów Siłowych Terminatus – organizator bezpośredni, Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie, Śląski Okręgowy Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Miejski Urząd Kultury i Sportu w Będzinie oraz Miejski Zespół Szkół nr 4 Będzinie.