PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS TRZECI W PUCHARZE POLSKI

10 Jul 2009

Olbrzymim sukcesem w Pucharze Polski zakończył się występ reprezentacji Terminatusa Dąbrowa Górnicza, która rywalizując w Nasielsku z 28 najsilniejszymi klubami Polski zajęła wysokie trzecie miejsce drużynowo, zdobywając 484,44pkt.

W kat.wag.75kg Klub reprezentowało dwóch zawodników; Marcin Woźniczko i Grzegorz Leski - aktualny Mistrz i Rekordzista Polski wśród weteranów (50-59lat). Marcin Wożniczko zaliczył w pierwszym podejściu 170,0kg ale w dwu następnych do 175,0, próby okazały się nie udane i z wynikiem 122,757pkt. zajął ostatecznie szóste miejsce.   Podobnie Grzegorz Leski zaliczył tylko pierwsze podejście do 155,0kg, paląc dwa następne podejścia do 160,0kg. Ostatecznie zajął jednak ósme miejsce z wynikiem 110,856pkt. oraz wysokim piątym miejscem w kat. open weteranów IIgr.(50-59 lat).

Stanisław Mentel z pewnością tych zawodów nie może zaliczyć do zbyt udanych. Rozpoczynając od 190,0kg w drugim podejściu zgłasza 200,0kg i podobnie jak w pierwszym nie zalicza ciężaru. Trzecie podejście także do 200,0kg z uwagi na drobne błędy techniczne nie zostaje zaliczone. Powoduje to, że zawodnik ostatecznie nie zostaje sklasyfikowany.

Debiutujący w Pucharze Polski Artur Łanuch, pracownik sponsorowany  przez  Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Arcelor Mitkal, spisał się bardzo dobrze. W silnie obsadzonej kat.wag.100,0kg gdzie wystąpili medaliści Mistrzostw Świata i Europy zajął piąte miejsce. Rozpoczynając boje od 190,0kg w pierwszym podejściu zalicza ciężar jednogłośnie, w drugim małe błędy techniczne powodują, że ciężar 200,0 kg nie zostaje zaliczony. Zawodnik nie mając nic do stracenia w trzecim podejściu dysponuje na sztangę 205,0kg - ciężar wyciska ale podobnie jak w drugim podejściu błędy techniczne zauważone przez sędziów powodują, że wynik nie zostaje zaliczony. Ostatecznie Artur Łańcuch zajmuje wysokie piąte miejsce, które przyczynia się do zdobycia przez Klub trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Ostatni z reprezentantów Przemysław Kluk - spisał się najlepiej wśród wszystkich zawodników  Terminatusa. Po raz pierwszy w takiej randze zawodów staje na podium zajmując trzecie miejsce w kat.wag.110,0kg z wyciśniętym w trzecim podejściu ciężarem 210,0kg.

O zwycięstwie w każdej kategorii wagowej decydowała ilość zdobytych punktów według formuły Wilks,a, gdzie wyciśnięty ciężar w kilogramach zostaje pomnożony przez współczynnik wagowy odpowiadający wadze zawodnika dając w ten sposób ilość zdobytych punktów.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz