PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

GRZEGORZ LESKI REKORDZISTĄ POLSKI

14 Jun 2009

Drużynowe wicemistrzostwo dla Terminatusa i kilka Rekordów Polski padło w Kielcach podczas rozegranych po raz pierwszy oddzielnych Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym oraz w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Jako pierwszy z Terminatusa w kat. wag 75,0kg wśród weteranów II grupy (50-59 lat) wystąpił Grzegorz Leski,  który zaliczył wszystkie trzy podejścia. W pierwszym podejściu zadysponował 155,0kg w drugim 161,5kg, tj. o 0,5kg więcej od Rekordu Polski. Po konsultacji z kolegami z drużyny w trzecim podejściu zawodnik zadysponował 165,0kg i wyciskając ciężar ustanowił kolejny nowy rekord życiowy, poprawiony o 4,0kg, zwyciężając pewnie w swojej kat. wag.

Drugi z reprezentantów Terminatusa Jacek Krysiewicz, dla którego był to debiut w takiej randze zawodów, wystartował również w II grupie wiekowej w kat.wag.82,5kg zajmując ostatecznie drugie miejsce. Zaliczył wszystkie trzy podejścia, które rozpoczął od 130,0kg w pierwszym podejściu i ukończył zawody z wynikiem 140,0kg, uzyskanym w trzeciej próbie.

Bajor Ryszard jeden z najstarszych zawodników Mistrzostw wystartował nie tylko w Wyciskaniu Leżąc, ale również w Trójboju Siłowym. Startując w kat.wag.82,5kg w trzeciej grupie weteranów (60-69 lat) został Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym, zaliczając w przysiadzie ze sztanga 145,0kg, wyciskaniu leżąc 87,5kg oraz w martwym ciągu 180,0kg. Łącznie w Trójboju Siłowym uzyskał 412,5kg i dodatkowo w Wyciskaniu Leżąc wywalczył medal brązowy.

Ponownie bardzo dobry start zaliczył Stanisław Mentel w kat. wag. 90,0kg, (50-59 lat). W swojej kat. wag. trafił na bardzo mocnego przeciwnika z klubu TKKF Śródmieście Legnica Mirosława Fugla  w związku z czym walka o tytuł Mistrza Polski toczyła się do ostatniego podejścia. Zawodnik Terminatusa był o 200g cięższym od przeciwnika i aby zwyciężyć musiał podnieść większy ciężar od przeciwnika. W pierwszym i drugim podejściu zadysponwał 190,0kg oraz 195,0kg w trzecim przeciwnik zadysponował na sztangę 200,0kg a zawodnik Terminatusa aby zwyciężyć musiał podnieść 202,5kg, i tyle zgłosił. Obaj zawodnicy zaliczyli swoje podejścia i tym samym tytuł Mistrza Polski zdobył Stanisław Mendel ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy i zajął wysokie trzecie miejsce open w tej grupie wiekowej uzyskując w punktacji Wilks’a 130,33pkt.

Najstarszy zawodnik Mistrzostw Polski Weteranów Kazimierz Sych startując w kat.wag.110,0kg wywalczył tytuł Mistrza Polski zaliczając w drugim podejściu 100,0kg. Zdobył nie tylko medal Mistrzostw Polski, ale otrzymał dodatkowo puchar ufundowany dla najstarszego zawodnika mistrzostw.

Andrzej Lendo jeden z najstarszych stażem startowym  zawodników wywalczył tytuł Mistrza Polski w kat.wag.125,0kg w najmłodszej grupie weteranów (40-49 lat) w Trójboju Siłowym i zajął jednocześnie czwarte miejsce w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Łącznie zawodnik uzyskał wynik 632,5kg w Trójboju Siłowym zdobywając w poszczególnych bojach: przysiad 200,0kg, wyciskanie leżąc 202,5kg, martwy ciąg 230.0kg, został także wysoko sklasyfikowany w swojej grupie wiekowej zajmując drugie miejsce open w Trójboju Siłowym z 364,6995pkt.

Były to bardzo udane Mistrzostwa Polski dla zawodników Terminatusa, wielkie brawa dla reprezentantów.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz