PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA JUNIORÓW

17 May 2009

Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy Terminatusa startując w Władysławowie w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 i 23 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Mimo okrojonego składu z uwagi na ograniczenia finansowe klubu puchar Mistrzostw Polski przyjechał do Dąbrowy Górniczej.

Jako pierwszy w kat.wag.75,0kg wystąpił Rafał Partyka, który powtórzył ubiegłoroczny sukces i zajął ponownie trzecie miejsce wśród juniorów do lat 20, zdobywając tym samym brązowy medal i szóste miejsce w kategorii do lat 23. Rafał rozpoczął od 150,0kg w pierwszym podejściu i zaliczając ten ciężar ustanowił swój nowy rekord życiowy. Niestety dwa pozostałe podejścia do 157,5kg i 160,0kg nie zostały zaliczone przez sędziów.

Drugi z reprezentantów Grzegorz Kalwat, także ubiegłoroczny brązowy medalista Polski w kat.wag.100,0kg, wystąpił tym razem w kat.wag.110,0 kg ale wśród juniorów do lat 23 i zajął niestety dopiero siódme miejsce, zaliczając 180,0kg i ustanawiając również swój rekord życiowy w tej kategorii wagowej .

Niestety kłopoty finansowe nie pozwoliły wysłać liczniejszej reprezentacji i w Mistrzostwach.

W zawodach wzięło 130 zawodniczek i zawodników z 23 klubów a wśród nich dwuosobowa reprezentacja dąbrowskiego Terminatusa, ubiegłoroczni medaliści kategorii juniorów.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz