Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DWÓCH ZAWODNIKÓW DWA ZŁOTE MEDALE

17 May 2009

Zawodnicy dąbrowskiego Terminatusa również nie dali szans swym rywalom w Małopolsce. Startując w Mistrzostwach Małopolskiego TKKF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc pośród ponad 50 innych zawodników wywalczyli dwa pierwsze miejsca na podium.

Robert Mitana zwyciężył w kat.wag.100,0kg wśród seniorów zaliczając wszystkie trzy podejścia. Bój rozpoczął od 182,5kg w pierwszym podejściu, następnie zaliczył w drugim podejściu 187,5kg. Mocno naciskany przez zawodnika z Krakowa, który w trzecim podejściu wycisnął 187,5kg zawodnik Terminatusa aby zwyciężyć musiał zaliczyć 190,0kg i tyle zadysponował na sztangę. Podnosząc ten ciężar Robert został nie tylko najlepszym zawodnikiem w kat.wag.100,0kg, ale także najlepszym zawodnikiem, który podniósł na zawodach największy ciężar.

Drugi z zawodników Stanisław Mentel, także zaliczył wszystkie trzy podejścia. W pierwszym 160,0kg następnie w drugim 165,0kg i ostatecznie w trzecim 170,0kg. Zwyciężył pewnie w kat. wag. do 90,0 kg wśród weteranów powyżej 50 lat.

Kraków już po raz siódmy był gospodarzem Mistrzostw Małopolskiego TKKF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które zorganizowane były przez Zarząd Główny Małopolskiego TKKF przy współudziale TKKF Azory Kraków pod patronatem PZKFiTS.