Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS NA MISTRZOSTWACH POLSKI

7 Apr 2009

W okrojonym składzie wystąpiła reprezentacja dąbrowskiego Terminatusa w rozgrywanych w Miętnym koło Garwolina, Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

W kategorii wagowej 67,5 kg wystąpiło dwóch zawodników i jednocześnie kandydatów do medali; medalista Mistrzostw Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski Radosław Zając oraz aktualny Mistrz Śląska Rafał Zieliński.

Radek trzykrotnie spalił swoje podejścia do ciężaru 180,0 kg, a Rafał do 160,0 kg i niestety obaj zawodnicy nie zostali sklasyfikowani. Prawdopodobną przyczyną nie zaliczenia naszych zawodników było to, że prosto z podróży po przebyciu ponad 300 km musieli się zameldować na wadze. Na pocieszenie dodam tylko, że na jedenastu zawodników w tej kat. wag. zawody ukończyło tylko pięciu – mówi Grzegorz Leski, trener i zawodnik Terminatusa, który w kat. wag. 75,0 kg miał swój sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Taupo Nowa Zelandia i niestety nie może uznać również tego startu za udany.

Zawody rozpoczął od 150,0 kg w pierwszym podejściu i ciężar ten zaliczył. Niestety dwie kolejne próby do 162,5 kg to jest o 1,5 kg więcej od swojego Rekordu Polski, miał nieudane i ostatecznie zajął dziesiąte miejsce. W tej kategorii wagowej miał wystąpić również Marcin Woźniczko, ale niestety choroba zawodnika wykluczyła go z udziału, szkoda ponieważ miał dużą szansę na medal. Podobnie jak w kat. wag. 90,0 kg bardzo dużo podejść nie zostało zaliczonych. Wśród aż szesnastu zawodników wystąpił Stanisław Mentel, któremu niewiele brakło aby znalazł się na podium. Ostatecznie zajął czwarte miejsce zaliczając w trzecim podejściu 195,0 kg. Przemysław Kluk wyciskając na swoim poziomie, zaliczył w trzecim podejściu 210,0 kg i zajął jedenaste miejsce w kat. wag. 100,0 kg - był jedynym zawodnikiem w ekipie Terminatusa, który zaliczył wszystkie trzy podejścia. Ostatni z reprezentantów Andrzej Lendo startujący w kat. wag. 125,0 kg zajął bardzo wysokie czwarte miejsce z wynikiem 195,0 kg.

W mistrzostwach wystąpiła rekordowa liczba 150 zawodniczek i zawodników z 28 licencjonowanych klubów Polski, które zostały zakwalifikowane do rywalizacji.