Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ZWYCIĘŻAJĄ STUDENCI TERMINATUSA

11 Jan 2009

Ostatnią imprezą kończącą udany rok startowy siłaczy dąbrowskiego Terminatusa były XI Akademickie Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Reprezentanci Terminatusa Dąbrowa Górnicza, na co dzień studenci uczelni Śląskich, walczyli o główne miejsca na podium.

Bardzo dobrze zaprezentował się w kat.wag.67,5kg Rafał Zieliński(WSB Dąbrowa Górnicza), który zaliczając w pięknym stylu 160,0kg, w trzecim podejściu ustanowił swój nowy rekord życiowy i zwyciężył zdecydowanie w tej kategorii wagowej. Józef Banak (AWF Katowice) zajął drugie miejsce w kat.wag.75,0kg zliczając podejście do 150,0kg a Michał Wojtczak trzeci w kat. wag. 82,5kg z wynikiem 145,0kg. Drugie miejsce w mistrzostwach wywalczył także Mariusz Knap ( WSA Bielsko Biała) osiągając rezultat 160,0kg w kat. wag 100,0kg.

Ostatni z zawodników student Politechniki Śląskiej w Gliwicach Piotr Słapa zwyciężył w kat.wag.125,0kg z wynikiem 190,0kg.