Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS DRUŻYNOWYM V-CE MISTRZEM ŚLĄSKA

18 Dec 2008

Zawodnicy Terminatusa wywalczyli aż pięć medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne oraz dwa brązowe w rozgrywanych w Dąbrowie Górniczej II Otwartych Mistrzostwach Śląska oraz Akademickich Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym.

Medalowe żniwo rozpoczął Rafał Zieliński, który zwyciężył pewnie w kat. wag. 67,5 kg osiągając w trójboju 572,5 kg, unosząc w poszczególnych bojach: przysiad ze sztangą 192,5 kg, wyciskanie leżąc 150,0 kg, martwy ciąg 230,0 kg. Trzecie miejsce wywalczył Ariel Bąk aktualny vice-mistrz Polski juniorów do lat 18, który uzyskała 501,0 kg w trójboju, a w wyciskaniu leżąc 136,0 kg o 1 kg więcej niż wynosi jego własny rekord Mistrzostw Polski. Trzeci z reprezentantów Terminatusa w tej kategorii Paweł Konieczny, aktualny Vice-mistrz Polski, w wyciskaniu leżąc zajął piąte miejsce z wynikiem 427,5 kg. Był to pierwszy udany strat Pawła w Trójboju Siłowym.

Grzegorz Sygut brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów w wyciskaniu leżąc oraz Rafał Partyka, także brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów do lat 20, zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce w kat. wag. 75,0 kg. Grzegorz uzyskał w trójboju 545,0 kg, a Rafał 497,5 kg. Brązowy medal w kat. wag. 82,5 kg wywalczył Michał Wojtczak uzyskując 580,0 kg, a najstarszy uczestnik tych mistrzostw 63 letni Ryszard Bajor był piąty z wynikiem 410,0 kg.

W kat. wag 100 kg Terminatusa reprezentowało aż trzech zawodników, którzy zajęli następujące miejsca: Piotr Kowalczyk był piąty z wynikiem 625,0 kg, Daniel Loska siódmy - 517,5 kg oraz Mariusz Koca ósmy z rezultatem 512,5 kg. Udany start zaliczył również Przemysław Kluk ustanawiając swój rekord życiowy w trójboju w kat. wag. 110,0 kg. Przemek zajął drugie miejsce osiągając wynik 700,0 kg. Czwarte miejsce zajął Mateusz Pękala z wynikiem 535,0 kg.

Ostatni medal dla Terminatusa wywalczył Andrzej Lendo trzeci zawodnik Mistrzostw Polski Weteranów Trójboju Siłowym w kat. wag. 125,0 kg. Andrzej ukończył trójbój na drugim miejscu z wynikiem 680,0 kg co dało mu również drugie miejsce w kat. open weteranów. Trzeci był natomiast Ryszard Bajor. Również sukcesem zakończył start w kategorii open juniorów do lat 18 Ariel Bąk, który zwyciężył pokonując Mistrza Polski Bartosza Wasilewskiego z TKKF Śródmieście Legnica.

Podsumowując były to bardzo udane mistrzostwa dla zawodników Terminatusa, którzy rywalizując wśród 58 zawodników z 10 klubów Polski, drużynowo wywalczyli drugie miejsce zdobywając 53 punkty a ustępując miejsca jedynie reprezentacji TKKF Śródmieście Legnica