Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TRZY MIEJSCA NA PODIUM DLA TERMINATUSA

13 Dec 2008

Sztangiści Terminatusa udowodnili, iż należą do ścisłej czołówki krajowej startując w Pieńsku w IV Otwartych Mistrzostwach Powiatu Zgorzeleckiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Startując po raz pierwszy w Pieńsku czteroosobowa reprezentacja wywalczyła aż trzy miejsca na podium, rywalizując z ponad 70 zawodnikami z całej Polski. Wśród startujących znalazło się również dziewięć zawodniczek, które rywalizowały w kategorii kobiet.

Jako pierwszy wśród juniorów do lat 18 wystąpił V-ce Mistrz Polski w kat.wag.60,0kg Paweł Konieczny. Startując tym razem w kat.wag.75kg zwyciężył pewnie z wynikiem 122,5kg i wyprzedził drugiego zawodnika aż o 20,0kg.

Dwóch kolejnych zawodników Terminatusa wystąpiło w kat.wag.75kg seniorów. Marcin Woźniczko był drugi z nowym rekordem życiowym 170,0kg a Rafał Partyka czwarty z wynikiem 140,0kg.

W kat.wag.90,0kg wystąpił Stanisław Mentel, który wywalczył drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 195,0kg, lepszym od poprzedniego o 2,5kg oraz zwyciężył w grupie weteranów powyżej 50 lat zdobywając 125,36 pkt.

W punktacji drużynowej Terminatus zdobył 37 pkt. co dało wysokie czwarte miejsce startując zaledwie w czteroosobowym składzie.