PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

BADANIA NAUKOWE W TERMINATUSIE

25 Nov 2008

Pracownicy naukowi z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie prof. Wiesław Pilis i mgr Krzysztof Mizera przeprowadzili w klubie Terminatus badania naukowe z trenującymi kulturystami.

Badaniom poddani zostali Szymon Łada brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w kulturystyce i Kamil Gołdyś. Przedstawicielem trójboju siłowego poddanym badaniu był również Mateusz Pękala, aktualny Mistrz i Rekordzista Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej 110,0kg.

Była to część szeroko zakrojonego projektu badawczego, który naukowi pracownicy akademii przeprowadzają od wielu miesięcy na kulturystach, trójboistach i ciężarowcach. Badania mają na celu analizę, jak stosowane przez zawodników diety i metody treningowych przekładają się na ich skład ciała, układ krążenia i osiągane wyniki sportowe.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz