PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

KULTURYŚCI Z TERMINATUSA W CZOŁÓWCE MISTRZOSTW POLSKI

22 Nov 2008

Dwaj juniorzy Szymon Łada oraz Kamil Gołdyś, którzy od początku swojej kariery trenują w Dąbrowskim Terminatusie a obecnie reprezentują klub z Gdańska, który jest ich sponsorem, wystartowali w odbywającym się w Zabrzu Międzynarodowym Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

Obaj zawodnicy zadebiutowali w Kulturystycznych Debiutach, które odbyły się w marcu w Ostrowi Mazowieckiej i po półrocznych przygotowaniach postanowili wystartować w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 21. Zarówno Szymon jak i Kamil wystąpili w tej samej kat. wag. powyżej 75,0kg. W kategorii tej wystartowało aż 12 zawodników reprezentując bardzo wysoki poziom, gdzie walka o każde miejsce była bardzo emocjonująca.

Niestety Kamil Gołdys nie dostał się do ścisłego finału odpadając w półfinale zajmując ostatecznie siódme miejsce chociaż w opinii widzów powinien znaleźć się w finale.

Natomiast Szymon Łada spisał się bardzo dobrze, ważąc tylko 76,0kg musiał zmierzyć się z zawodnikami dużo cięższymi od siebie. Na czas zdążył z formą i po półfinałach zajmował pierwsze miejsce. Niestety w niedzielnych finałach nie było już tak dobrze jak w sobotnich półfinałach i ostatecznie zajął wysokie trzecie miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Po zakończeniu Mistrzostw i tak efektownym występie trener kadry powołał Szymona Ładę do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w Pilznie/Czechy w dniach 28-30.11.2008r, gdzie wystartuje w kategorii wagowej do 75,0kg.

Życzymy dobrego startu i powrotu z tym najcenniejszym, medalem Mistrzostw Świata!

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz