Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

SZTANGIŚCI TERMINATUSA USTANAWIAJĄ REKORD POLSKI

15 Nov 2008

Cztery rekordy życiowe w tym jeden Rekord Polski ustanowiła czteroosobowa reprezentacja Dąbrowskiego Terminatusa startując w Ogólnopolskich Mistrzostwach Warszawy, rozgrywanych w trzech konkurencjach trójboju siłowego, przysiadach ze sztangą na barkach, wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu.

Zawodnicy wystąpili w wyciskaniu sztangi leżąc zajmując czołowe miejsca.

Rafał Partyka brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów do lat 20 potwierdził swoją formę. W pierwszym podejściu nie zaliczając 135,0kg zaliczył ciężar już bez problemów w drugim. W trzecim podwyższył ciężar o 7,5kg zaliczając 142,5kg i zarazem poprawiając tym samym swój rekord życiowy o 2,5,0kg. Zajął ostatecznie szóste miejsce w kat.wag 75,0kg.

Grzegorz Leski po raz trzeci próbował zaliczyć ciężar 160,0kg który dwa razy spalił decyzją sędziów 2 do 1 podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Tym razem próba się powiodła. Grzegorz zaliczył wszystkie trzy podejścia zaczynając w pierwszym od 150,0kg, w drugim 157,5kg i w trzecim prosząc na sztangę 161,0kg, czyli o 1,0kg więcej niż Rekord Polski Weteranów (50-59 lat). Sztanga poszła w górę i podejście zostało zaliczone przez sędziów jednogłośnie. Grzegorz Leski ostatecznie zajął piąte miejsce w kat.wag.75,0kg wśród seniorów, poprawiając swój rekord życiowy z Mistrzostw Europy o 7,5kg i czwarte miejsce open wśród weteranów.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Marcin Woźniczko, który tym razem wystartował w kat.wag.75,0kg i powrócił z nowym rekordem życiowym 167,5kg poprawiając swój dotychczasowy wynik w tej kategorii wagowej o 10,0kg. Ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Również coraz lepiej z zawodów na zawody prezentuje się Stanisław Mentel. Po nie zaliczonym podejściu do 175,0kg podwyższył w drugim podejściu ciężar o 5,0kg, zaliczając 180,0kg. W trzecim podejściu nie mając nic do stracenia zgłosił 192,5kg czyli o 2,5kg więcej od rekordu życiowego i zaliczając ten ciężar wywalczył niespodziewanie pierwsze miejsce w kat.wag.90,0kg oraz drugie w kat. open weteranów.