PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

GRZEGORZ LESKI W ZŁOTEJ DRUŻYNIE MISTRZOSTW EUROPY

4 Nov 2008

>W Zlin/Czechy z końcem pażdziernika odbyły się XI Mistrzostwa Europy Masters w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło ponad 180 zawodniczek i zawodników z całej Europy w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski wśród, której nie zabrakło Grzegorza Leskiego z Dąbrowskiego Terminatusa, który bronił brązowego medalu wywalczonego przed rokiem.

Grzegorz Leski tym razem wystąpił w grupie wiekowej 50-59 lat, w kat.wg.75,0kg rozpoczynając bój od 147,5kg. Drugie podejście do 155,0 kg zaliczył jednogłośnie ustanawiając swój nowy rekord życiowy, poprawiając go aż o 5,0kg. W trzecim podejściu nie mając nic do stracenia zaatakował reprezentanta Niemiec, walcząc o brązowy medal poprosił 160,0kg ale niestety podobne jak na kwietniowych Mistrzostwach Świata podejście zostało nie zaliczone przez sędziów stosunkiem głosów 2 do 1 i tym sposobem Grzegorz znalazł się tuż za podium na niewdzięcznym czwartym miejscu.

Na usprawiedliwienie, można dodać tylko tyle, że tuż przed mistrzostwami zawodnika dopadła grypa i przez trzy dni zmagał się z wysoką temperaturą, co na pewno miało wpływ na osłabienie organizmu i słabszą dyspozycję . Jak twierdzi zawodnik po krótkim wypoczynku zabiera się ponownie do ciężkiej pracy treningowej, aby zakwalifikować się do reprezentacji Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć w Taupo (Nowa Zelandia).

Jeśli tylko znajdą się sponsorzy na pokrycie chociaż części kosztów uczestnictwa, które wynoszą około 8.000 złotych chciałbym w nich wystartować i wywalczyć jeden z medali, bo szanse są bardzo duże – mówi Grzegorz Leski.
Należy nadmienić, że osiągnięty wynik przyczynił się do wywalczenia przez reprezentację Polski pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej .
Podziękowania dla Arcelor Mittal za znaczącą pomoc, dzięki której możliwy był wyjazd i udział w Mistrzostwach.

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz