Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS NA ZAWODACH INTEGRACYJNYCH

23 Oct 2008

Czterech zawodników Terminatusa wystąpiło w XIV Ogólnopolskim Turnieju Integracyjnym w Wyciskaniu Leżąc, zdobywając w Tarnowskich Górach kolejne cenne medale.

Mariusz Kasprzak debiutujący w kat.wag.75,0kg z wynikiem 122,5kg zajął czwarte miejsce, Patryk Penarski zwyciężył w kat.wag.82,5kg oraz ustanowił swój rekord życiowy z wynikiem 165,0kg wyprzedzając drugiego zawodnika aż o 25,0kg a Adrian Wojcieszek dzielnie walcząc w kat.wag. 90,0kg napotkał na mocnego rywala znanego zawodnika niepełnosprawnego Rafała Gręźlikowskiego, uznając jego wyższość przegrał walkę o pierwsze miejsce o 2,5kg zaliczając ostatecznie 185,0kg. Ostatni z reprezentantów Terminatusa Rafał Kuliś zwyciężył w kat.wag.100,0kg z wynikiem 187,5kg.

Także w kategorii open powyżej 75,0kg według tabeli Haleczki w pierwszej szóstce znalazło się trzech zawodników Dąbrowskiego Terminatusa. Trzecie miejsce zdobył Adrian Wojcieszek - 165,54pkt czwarte Rafał Kuliś - 163,53pkt i piąte Patryk Penarski - 147,29pkt.

Celem turnieju było propagowanie ćwiczeń siłowych w środowisku niepełnosprawnych oraz integracja sportowców pełnosprawnych i sportowców inwalidów oraz porównanie ich poziomu sportowego. W większości kategorii wagowych zwyciężali niepełnosprawni co tym samym świadczy o ich dużych możliwościach, woli walki i sportowym duchu.

Zawody odbyły się w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach a głównym organizatorem było Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych ,,START” w Katowicach.