Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DRUŻYNA SZTANGISTÓW Z TERMINATUSA TRZECIA W PUCHARZE ŚLĄSKA

23 Oct 2008

Bardzo dobrze zaprezentowała się czternastoosobowa męska reprezentacja Dąbrowskiego Terminatusa zajmując drużynowo trzecie miejsce w rozgrywanym w Knurowie III Pucharze Śląska uzyskując 60 punktów, tuż za Pover Kuźnik Chorzów 68 pkt i TKKF Azory Kraków 63 pkt. Zawodnicy Terminatusa zdobyli łącznie jedenaście medali zajmując dwa pierwsze, pięć drugich i cztery trzecie miejsca.

Jako pierwsi z Terminatusa wystąpili dwaj najmłodsi zawodnicy do lat 18, w kat.wag.67,5kg Ariel Bąk, który zaliczył 122,5kg - zwycięzca kategorii oraz Michał Burza zaliczający 105,0 kg zajmując ostatecznie drugie miejsce. Drugie miejsce w kat. wag. + 82,5 kg zajął również Janusz Zajdel zaliczający w drugim podejściu 137,5 kg.

W kategorii juniorów do lat 23 wystąpiło trzech naszych zawodników ubiegających się w kat. wag. 75,0 kg o miejsce w reprezentacji Terminatusa na tegoroczne Mistrzostwa Polski. Najlepiej zaprezentował się Józef Banak, który zaliczył w drugim podejściu 152,5 kg, paląc trzecie do ciężaru 162,5 zajął ostatecznie trzecie miejsce. Rafał Partyka startujący na swoim poziomie niestety nie zaliczył podejścia do 135,0 kg i zajął piąte miejsce.

Również jeden z faworytów tej kategorii Piotr Warchał spalił wszystkie podejścia do ciężaru 150,0 kg. Podobna sytuacja była w kat. wag. 90,0 kg, gdzie Arkadiusz Demel nie zaliczył żadnego podejścia do 170,0kg i 175,0 kg. Dwaj zawodnicy w kat. wag. +90 Mariusz Knap i Grzegorz Kalwat stanęli na podium - Grzegorz zaliczając 167,5 kg zajął trzecie miejsce a Mariusz Knap z wynikiem 170,0 kg był drugi.

W kategorii seniorów do 75,0 kg wystąpił po dłuższej przerwie Dariusz Parkitny, który będąc obecnie w okresie roztrenowania a jednocześnie jednym z nielicznych zawodników w Polsce, którzy mają do perfekcji opanowaną technikę wyciskania i ułożenia ciała na ławeczce zaliczył 162,5 kg w trzecim podejściu i zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, jego kolega klubowy Marcin Woźniczko zaliczając 157,5 kg musiał zadowolić się drugim miejscem na podium.

Dobry start zaliczył również Sławomir Świtała oraz Marcin Łacny w kat. wag. 100,0 kg. Sławek zaliczył 227,5 kg poprawiając swój wynik z Pucharu Polski aż o 22,5 kg zajął drugie miejsce na podium przegrywając tylko z aktualnym Mistrzem Europy wśród seniorów Tomaszem Obcowskim. Marcin Łacny zaliczył 210 kg i był trzeci nie zaliczając podejścia do 230,0 kg, co dawałoby mu drugie miejsce na podium.

Bardzo dobrze z zawodów na zawody reprezentuje się Stanisław Mentel startujący w kat. open weteranów do 90,0 kg. Tym razem zaliczył wszystkie trzy podejścia do 175,kg, 182,5 kg i 190,0 kg i poprawił się o 5 kg od wyniku jaki uzyskał na Pucharze Polski.

W kategorii juniorów do lat 18 należy odnotować również wyniki innych zawodników m.in. zawodnika Herkulesa Orzesze Łukasza Krętosza, który w kat.wag.60,0 kg zaliczył w trzecim podejściu 122,5kg uzyskując wynik o 5,5 kg lepszy od Rekordu Mistrzostw Polski oraz zawodnika Poveru Kuźnik Chorzów Marcina Magiera w kategorii juniorów do lat 23, który w kat. wag. 67,5 kg zaliczył w trzecim podejściu 165,0 kg i zapewne zobaczymy go w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów w Nasielsku.
Bardzo emocjonujący pojedynek o zwycięstwo w kat. open stoczyli również dwaj seniorzy Tomasz Obcowski- aktualny Mistrz Europy, startujący z lekką nadwagą, ważąc 92,2 kg zwyciężył zdecydowanie w kat. wag. 100,0 kg uzyskując w drugim podejściu 260 kg i 164,008 pkt, oraz Adam Kozłowski z GKS Chwałowice - startujący w kat. wag. + 100 kg. Zaliczył wszystkie trzy podejścia uzyskując ostatecznie 290,0 kg i 163,299 pkt , przegrywając open jedynie o 0,709 pkt.

Wśród kobiet dobry wynik uzyskała juniorka Ewelina Sajewicz z Hutnika Pieńsk, która przy wadze ciała 61,4kg zaliczyła 85,0 kg i uzyskała 93,092 pkt zwyciężając także w kategorii open. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły zawodniczki gospodarza zawodów Eugen Knurów z 57 pkt wyprzedzając GKS Chwałowice 33pkt oraz reprezentantki Pover Kuźnik Chorzów 21pkt.

W zawodach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Eugen Knurów udział wzięło łącznie 16 zawodniczek oraz 81 zawodników.