Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

RADOSŁAW ZAJĄC PO RAZ TRZECI ZDOBYWA PUCHAR POLSKI

13 Oct 2008

Drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 738,48pkt - najwyższym osiągnięciem w historii Klubu, zakończył się w Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie występ reprezentacji Terminatusa w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, będący zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy Masters Zlin/Czechy.

Spośród prawie 100 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z całej Polski Terminatus wystawił siedmiu zawodników w tym pięciu doświadczonych zdobywców medali na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. O zwycięstwie w poszczególnych kat. wag.oraz w klasyfikacji drużynowej decydowała ilość zdobytych punktów według formuły Wilks’a.

Jako pierwszy na pomoście zaprezentował się brązowy medalista Mistrzostw Polski Marcin Woźniczko, który w kat.wag.67,5kg zaliczył 157,5kg i uzyskał 121,43pkt, zajmując czwarte miejsce.

Aktualny Vice Mistrz Polski Radosław Zając, który na czas nie zdążył uzyskać limitu wagi wystąpił tym razem w kat.wag.75,0kg. Rozpoczął od ciężaru 170,0 kg, w drugim podejściu zaliczył 180,0kg a w trzecim zgłosił na sztangę 190,0kg, które w tym dniu było największym zgłoszony ciężarem w tej kategorii wagowej. Niestety podejście nie zostało zaliczone a i bez tego - po raz trzeci z rzędu zdobył Puchar Polski uzyskując 136,24pkt.

Drugi z reprezentantów w kategorii Grzegorz Leski, dla którego były to eliminacje do Mistrzostw Europy Masters (50-59 lat) zaliczył tylko pierwsze podejście o ciężarze 145,0kg, drugie i trzecie podejście do 155,0kg - nowego rekordu życiowego o 5,0kg większego od dotychczasowego, niestety nie zostało zaliczone przez sędziów. Grzegorz uzyskał 105,21pkt i ostatecznie zajął piąte miejsce.

W najsilniej obsadzonej kat.wag.90,0kg zadebiutował Stanisław Mentel, który ten start może zaliczyć do bardzo udanego. Zaliczył wszystkie trzy podejścia wyciskając w pierwszym podejściu 175,0kg, w drugim 180,0kg oraz w trzecim po wspaniałej walce z ciężarem 185,0kg, ustanawiając swój nowy oficjalny rekord życiowy z wynikiem 118,59pkt. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce, a w grupie weteranów (50-59 lat) został sklasyfikowany na wysokim czwartym miejscu.

Dzielnie walczył w kat.wag.100,0kg również Sławomir Świtała, który zaliczył 205,0kg i uzyskał 126,69pkt zajmując miejsce tuż za podium. W trzecim podejściu próbował podnieść 215,0kg dające mu trzecie miejsce, ale podejście nie zostało zaliczone.

Podobnie jak Sławek czwarte miejsce zajął Przemysław Kluk, w kat.wag.110,0kg zaliczając 205,0kg ustanawiając również swój rekord życiowy.

Ostatni z reprezentantów Terminatusa Andrzej Lendo, aktualny Vice Mistrz Polski w Trójboju Siłowym wystartował w kat.wag.125,0kg. Sprawiając olbrzymią niespodziankę zaliczył wszystkie trzy podejścia i z wynikiem 190,0kg i 111,07pkt zajął pewnie drugie miejsce.

Dąbrowski Klub Karate zaprasza do współpracy osoby, firmy, które byłyby zainteresowane sponsoringiem Zawodników i Klubu, który mimo fantastycznych osiągnięć sportowych ciągle boryka się z problemami finansowymi. Jak mówią sami zawodnicy - „ Jesteśmy tego warci!”.