PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

LESKI W ŻYCIOWEJ FORMIE PRZED MISTRZOSTWAMI EUROPY

30 Sep 2008

Doskonałą formę potwierdził Grzegorz Leski z dąbrowskiego Terminatusa, który startując w VII Nadwiślańskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2008” zaliczył wszystkie trzy podejścia i osiągnął ciężar 130,0kg, ustanawiając oficjalny rekord życiowy.

Leski startując w kat. wag.75,0kg bez specjalistycznej koszulki do wyciskania już w pierwszym podejściu zadysponował sztangę o ciężarze 120,0kg a w następnym 125,0kg. Ostatecznie zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z aktualnym Mistrzem Polski seniorów Grzegorzem Bieleckim z Łańcuta oraz w grupie weteranów open wysokie trzecie miejsce.
Forma zawodnika wzrasta co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się Pucharem Polski oraz Mistrzostwami Europy – mówi trener Kazimierz Sych.
Turniej “Bartosz” 2008 odbył się w Hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wisła”w Tarnobrzegu i miał charakter integracyjny. Udział w nim wzięli zarówno zawodnicy pełnosprawni jak również niepełnosprawni z całego kraju. Łącznie wystartowało 62 sztangistów - 6 zawodniczek i 56 zawodników. Wzajemna rywalizacja zawodniczek i zawodników toczyła się na bardzo wysokim poziomie, niestety zabrakło w zawodach najlepszych paraolimpijczyków, którzy rywalizowali o medale w Pekinie przywożąc z igrzysk dwa medale.
To był wyjątkowy turniej- mówi Grzegorz Leski. Zgłosiła się rekordowa liczba zawodniczek i zawodników, padł nieoficjalny rekord świata, była wspaniała rywalizacja i dobre wyniki. Wyjątkowa była również oprawa turnieju, na którą złożyły się ciekawe pokazy. Oprócz emocjonującej rywalizacji sztangistów, mogliśmy zobaczyć również atrakcyjne pokazy fitness gimnastycznego zaprezentowane przez „Lady Fitness” Dorotę Galińską, pokazy kulturystyczne Kamila Majek - mistrza Europy i wicemistrza świata oraz Leszka Sokołowskiego - wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i Michała Kiliana - zdobywcy Pucharu Polski. Swoje umiejętności zaprezentowali również karatecy z tarnobrzeskiego klubu “Kyokushin Karate”, grupa taneczna “2 w 1″ oraz młodzież z Tarnobrzeskiej Orkiestry Górniczej w pokazie musztry paradnej.
Wyciskanie sztangi leżąc to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, w jakich osoby sprawne i niepełnosprawne mogą ze sobą wzajemnie rywalizować i jest dyscypliną paraolimpijską od igrzysk w Tokio w 1964r a dźwiganie ciężarów przez osoby niepełnosprawne odbywa się wyłącznie w pozycji leżącej na specjalnie zaprojektowanej ławce gdyż większość ciężarowców to osoby po amputacjach oraz z różnego rodzaju uszkodzeniami kręgosłupa.
Organizatorami siódmego już turnieju, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców i jest jedynym tego rodzaju turniejem wpisanym w kalendarz imprez PZKFiTS oraz PZPN-Start na rok 2008, byli “Integracja - Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół” oraz OSiR “Wisła” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.
Redakcja

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz