Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

JUNIORZY TERMINATUSA USTANAWIAJĄ REKORDY POLSKI

2 Jul 2008

Dwa Rekordy Polski ustanowili zawodnicy Terminatusa, którzy wystartowali we Władysławowie w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Złoty medal dla drużyny Terminatusa zdobył Mateusz Pękala aktualny Mistrz Śląska w kat. wag. 110,0 kg, ustanawiając przy okazji Rekord Polski do lat 18 po bardzo pasjonującej walce z Mariuszem Stęporem z Vikingu Starachowice. Mateusz w pierwszym podejściu zaliczył 165,0 kg a przeciwnik o 2,5 kg więcej, w drugim podejściu sytuacja się odwróciła Stępor zaliczył 172,5 kg a Mateusz 175,0 kg, wyrównując rekord Mistrzostw Polski w tej kategorii. W trzecim podejściu obaj zadysponowali na sztangę po 180,0 kg, tj. o 5kg więcej od Rekordu Polski ale jedynie Mateusz zaliczył czysto to podejście i to on z nowym Rekordem Polski został Mistrzem Polski w kat. wag. 110,0 kg. Mateusz został również trzecim zawodnikiem w kategorii open, uzyskując 108,90 pkt. z jednym punktem za zwycięzcą w tej kategorii.

Bardzo wyrównana walka o tytuł Mistrza Polski toczyła się w kat.wag.60,0kg pomiędzy Pawłem Koniecznym Vice-Mistrzem Polski z ubiegłego roku a Przemysławem Okrójem z MOKSiR Jastarnia. Obydwaj zawodnicy zaliczali jednakowe ciężary. W pierwszym podejściu 107,5 kg, w drugim 112,5 kg i w trzecim zadysponowali na sztangę 117,0 kg czyli o 1 kg więcej od Rekordu Polski. Jako pierwszy do trzeciego podejścia podchodził Paweł Konieczny, który po ciężkiej walce ze sztangą zaliczył podejście a tym samym ustanowił swój rekord życiowy i poprawił wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski aż o 12,0 kg. Ten sam ciężar zaliczył również Przemysław Okrój, który będąc o 300 gr lżejszy od zawodnika Terminatusa został Mistrzem Polski a Paweł musiał zadowolić się srebrnym medalem.

W kat. wag. 56,0kg Terminatusa reprezentowało dwóch zawodników Adrian Nędzyński Vice Mistrz Polski z 2007r w kat. wag. 52,0kg i aktualny Vice Mistrza Śląska w kategorii 56,0kg oraz Bartłomiej Skóra aktualny Mistrz Śląska w taj samej kategorii. Obydwaj zawodnicy rozpoczęli od 80,0kg w pierwszym podejściu, zaliczając ciężar bez większych problemów a następnie w drugim podejściu zaliczyli po 85,0kg, niestety nie zaliczając trzeciego podejścia do ciężaru 87,5kg. Tym samym Adrian będąc lżejszym zdobył brązowy medal.

W kat. wag. 67,5kg Paweł Parzoch zaliczył 90,0 kg, zajmując czternaste miejsce a Radomir Sobczyk był jedenasty w kat. wag. 75,0 kg z wynikiem 102,5 kg. Swoją szansę na medal miał również Mateusz Kozioł Mistrz Śląska w kat. wag. 82,5 kg. Mateusz był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii i zaliczając w trzecim podejściu 120,0 kg ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Siedmioosobowa reprezentacja Terminatusa prowadzona przez Grzegorza Leskiego ostatecznie zajęła wysokie czwarte miejsce (44pkt) w klasyfikacji drużynowej na 20 najsilniejszych klubów w Polsce, które wystawiły łącznie 137 zawodników.