PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DĄBROWSKI TERMINATUS RYWALIZUJE Z NAJSILNIEJSZYMI NA ŚWIECIE

22 Jun 2008

Rekordowy ciężar 310,0kg został wyciśnięty przez Dariusza Wdowińskiego podczas organizowanego w Nasielsku III Pucharu Mazowsza w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach wystartowało ponad siedemdziesięciu zawodników z całej Polski a wśród nich Medaliści Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski. Na udział tak utytułowanych zawodników jak Jan Wegiera, Marek Markwat, Tomasz Kuc, Wojciech Grabowski, Artur Rejek i wielu innych wpływ miała niewątpliwie pula nagród, która wyniosła tym razem ponad 20.000zł. W zawodach nie zabrakło również skromnej ilościowo lecz silnej trzy osobowej reprezentacji Terminatusa.

Pierwszy z zawodników wystąpił Adrian Nędzyński, aktualny Mistrz Śląska w kat. wag. 56,0kg i Vice-Mistrz Polski w kat.wag.52,0kg, zaliczając bez problemu wszystkie trzy podejścia, pierwsze do 77,5kg, drugie 80,0kg i trzecie 82,5kg zajął drugie miejsce, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy.

Myślę że Adrian ma około 5,0kg zapasu co dobrze wróży temu zawodnikowi przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – mówi Grzegorz Leski trener Terminatusa.

Drugi z zawodników Rafał Partyka wystąpił w kat. wag.67,5kg i zajął piąte miejsce zaliczając dopiero w trzecim podejściu 127,5kg. Ostatni z reprezentantów Przemysław Kluk startujący w kat.wag.100,0kg, gdzie udział wzięło aż 13 zawodników, napotkał na bardzo mocnych przeciwników i mimo wyrównania rekordu życiowego 200,0kg musiał zadowolić się dopiero piątym miejscem. Paląc swe pierwsze podejście do 200,0kg, zaliczył go w drugim a w trzecim rozpoczął walkę o trzecie miejsce z ciężarem 212,5kg, niestety podejście nie zostało zaliczone przez sędziów.

Kategorię Open wygrał Artur Rejek z Herkulesa Warszawa zgarniając nagrodę główną, który przy wadze ciała 111,7kg zaliczył w trzecim podejściu 300,0kg uzyskując w punktacji Wilks’a 175,74pkt przed Janem Wegierą z Wikingu Starachowice 260,0kg i 175,214pkt oraz Darkiem Wdowiński, który za zaliczenie 310,0kg uzyskał 174,375pkt.

Organizatorem Trzeciego Pucharu Mazowsza w Wyciskaniu Sztangi Leżąc był Klub Power 2005 Nasielsk prowadzony przez braci Dariusza i Krzysztof Wdowińskich. Zawody przebiegały w miłej atmosferze a zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz bardzo cennymi i wspaniałymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez liczne grono sponsorów.

Redakcja

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz