Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS DRUŻYNOWYM MISTRZEM ŚLĄSKA

12 Jun 2008

Niespodziewanie, po raz pierwszy w historii reprezentanci Terminatusa wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Śląska w rozgrywanych w Knurowie Mistrzostwach Śląska Juniorów do lat 18 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Był to ostateczny sprawdzian formy najmłodszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Terminatus wystawił tylko siedmiu ale za to pewnych zawodników, którzy rywalizowali w jedenastu kategoriach wagowych zdobywając cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Jako pierwszy wystąpił Adrian Nędzyński, ubiegłoroczny Mistrz Śląska i brązowy medalista Mistrzostw Polski w kat. wag. 52,0kg. Tym razem zadebiutował w wyższej kat. wag. 56,0kg. Adrian zaliczył wszystkie trzy podejścia i ostatecznie z wynikiem 80,0kg wywalczył tytuł Vice-Mistrza Śląska nie zaliczając w trzecim podejściu ciężaru 85,0kg dający mu złoty medal. To co nie udało się Adrianowi to z kolei drugi z naszych zawodników w tej kat. wag. Bartłomiej Skóra, dla którego był to debiut. Zaliczył w trzecim podejściu 82,5kg zostając niespodziewanie Mistrzem Śląska. Paweł Konieczny aktualny Vice- Mistrz Polski i Mistrz Śląska, nasz jeden z najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej, nie zawiódł oczekiwań i zwyciężył pewnie w kat.wag.60,0kg z wynikiem 112,5,0kg poprawiając swój wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska aż o 10,0kg.

W czwartym dodatkowym podejściu Paweł podchodził do sztangi ważącej aż 117,5kg czyli o 1,5kg więcej od Rekordu Mistrzostw Polski, ale niestety próba była nieudana. Jesteśmy dobrej myśli i być może już na Mistrzostwach Polski Paweł zaliczy ten ciężar.Nie ukrywam, że liczymy na medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski – mówi Grzegorz Leski trener reprezentacji.

W kat. wag. 75,0kg mieliśmy dwóch debiutantów, Pawła Parzocha oraz Radomira Sobczyka. Paweł startował na swoim poziomie i zaliczając 90,0kg zajął piąte miejsce. Niestety nie zdążył zbić wagi do 67,5kg, gdzie z tym wynikiem zająłby drugie miejsce. Bardzo dobrze wystartował natomiast Radomir Sobczyk, po zaliczeniu w trzecim podejściu 102,5kg zdobył niespodziewanie brązowy medal. Trzeci z debiutantów Kozieł Mateusz w kat. wag. 82,5kg walczył bardzo dzielnie. Zaliczając w trzecim podejściu 117,5kg ostatecznie zdobył tytuł Mistrza Śląska.

Mateusz Pękala obronił tytuł Mistrza Śląska z ubiegłego roku zwyciężając pewnie w kat.wag.100,0kg. Ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy z wynikiem 170,0kg. W trzecim podejściu próbował nawet pobić rekord Mistrzostw Polski i zadysponował na sztangę177,5kg, ale niestety podejście nie zostało zaliczone przez sędziów.

Ostatecznie w punktacji drużynowej pierwsze miejsce pewnie zajął Terminatus (65pkt.), drugie wywalczyli gospodarze zawodów, zawodnicy Eugen Knurów (55 pkt.) a na trzecim znaleźli się reprezentanci TKKF Apollo Jaworzno (50pkt.).Były to bardzo udane mistrzostwa dla najmłodszych zawodników Terminatusa , liczymy na medale na zbliżających się Mistrzostwach Polski.