Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS DRUŻYNOWYM V-CE MISTRZEM ŚLĄSKA

1 Apr 2008

Aż pięć złotych i jeden srebrny medal zdobyli zawodnicy Terminatusa startujący w okrojonym, sześcioosobowym składzie podczas Otwartych Mistrzostw Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Zaliczenie wszystkich podejść przez zawodników dało w klasyfikacji drużynowej wysokie drugie miejsce potwierdzające przynależność do czołówki w Polsce ustępując jedynie o 3 punkty gospodarzowi zawodów Poverowi Kuźnik Chorzów, aktualnemu Mistrzowi Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet.

Spośród 60 startujących na najwyższym stopniu podium w kat wag.75,0kg. stanęli dwaj dąbrowscy zawodnicy; junior Piotr Warchał, który zwyciężył z wynikiem 150,0kg. co jest jego nowym rekordem życiowym oraz z tym samym wynikiem ale wśród seniorów Grzegorz Leski, potwierdzając wzrost formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Masters, które w dniach 16-19.04.2008r. odbędą się w Bratysławie na Słowacji.

Złoty krążek zdobył również aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Adam Kula, zwyciężając pewnie w kat.wag.60,0kg. wśród seniorów zaliczając ciężar 135,0kg. tyle samo co na Mistrzostwach Polski. Marcin Woźniczko także brązowy medalista Mistrzostw Polski w tym dniu nie był w dobrej dyspozycji zaliczając ,,tylko” 155,0kg. co wystarczyło do zdobycia tytułu Mistrza Śląska w kat.wag.67,5kg wśród seniorów, z wynikiem mniejszym o 5,0kg. niż na Mistrzostwach Polski. Nie zaliczył jednak podejść do 160,0kg oraz 162,5kg. co byłoby jego nowym rekordem życiowym.

Ostatni złoty medal zdobył aktualny Vice Mistrz Polski Weteranów w Trójboju Siłowym Andrzej Lendo zwyciężając w kategorii open weteranów(40-49 lat) powyżej 90,0kg z wynikiem 185,0kg.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Kalwat Grzegorz startujący w kat. wag. plus 90,0kg., który wśród juniorów wywalczył drugie miejsce zaliczając 160,0kg.

Był to bardzo udany start zawodników Terminatusa wielka jednak szkoda, że z powodu ograniczeń finansowych na Mistrzostwa nie pojechała pełna reprezentacja.