Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS ZWYCIĘŻA W POLSCE

20 Mar 2008

Cztery medale zdobyli zawodnicy Terminatusa w rozgrywanych w Gostyniu XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc .

Z sześciu startujących reprezentantów Klubu jako pierwszy wystąpił w kat.wag.60,0kg. Adam Kula, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski . Potwierdził on wysoką pozycję w kraju, wyciskając na swoim poziomie i ostatecznie zaliczając 135,0kg, chociaż dopiero w trzecim podejściu. Wynik wystarczył spokojnie do zajęcia trzeciego miejsca.

Startujący do 67,5kg. zawodnicy Terminatusa zdominowali całą kategorię. Radosław Zając zdobywca ubiegłorocznego Pucharu Polski zdobył srebrny medal a Marcin Wożniczko mimo, że przed samym startem został położony przez grypę żołądkową, zaliczył 160,0kg. zdobywając brązowy medal i poprawiając rekord życiowy o 2,5kg.

Radek przed mistrzostwami demonstrował wysoką formę i liczyliśmy na zwycięstwo naszego zawodnika. Niestety przed wagą okazało się, że nie zabrał ze sobą koszulki do wyciskania i musiał startować w innej większej o jeden numer. Stoczył zacięty pojedynek między innymi z jednym z faworytów Marcinem Bieleckim. Obaj zawodnicy rozpoczęli od 170,0kg., zaliczonym w pierwszym podejściu. W drugim podejściu zwiększyli ciężar na 182,5kg i obydwaj spalili. W trzecim podejściu jako pierwszy podchodził do sztangi Radek mając niższy numer startowy. Zaliczył ciężar ale Bielecki będąc zawodnikiem lżejszym podniósł ten sam ciężar i tym samym został Mistrzem Polski, będąc lżejszym jedynie o 100 gr. od naszego reprezentanta. Wielka szkoda, że Radkowi złoty medal przeszedł koło nosa, tym razem trafił z doskonałą formą i miał swój dobry dzień O wyjątkowym pechu może mówić również Marcin, który z uwagi na niedyspozycję wycisnął ok. 10kg poniżej swych możliwości – mówi trener Terminatusa Grzegorz Leski

W kategorii 75,0kg. wystąpił nowy narybek Terminatusa Grzegorz Sygut, który wyciskając na swoim poziomie zaliczył 165,0kg. i niespodziewanie uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. Grzegorz Leski przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Świata Masters, zaliczył tylko dwa podejścia i z nowym oficjalnym rekordem życiowym 150,0kg zajął siódme miejsce przegrywając jedynie z dużo młodszymi zawodnikami. Jednocześnie w kat. masters(50-59 lat) zajął wysokie piąte miejsce, kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Bratysławie na Słowacji. Niespodzianką była porażka Dariusza Parkitnego, który po zbiciu wagi do75,0kg. nie zaliczył żadnego podejście do 170,0kg i nie został sklasyfikowany.

Mistrzostwa Polski dla Terminatusa mimo startu ze względów finansowych tylko sześciu zawodników, należy uznać za udane. W klasyfikacji drużynowej gdzie wystartowało aż 28 wiodących klubów Polski, do ostatniej kategorii wagowej niespodziewanie utrzymywał się na trzecim miejscu i dopiero na koniec przesunął się na czwartą pozycję, tuż za Power 2005 Nasielsk , przegrywając jedynie o jeden punkt.