PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

PIERWSZY START I PIERWSZE SUKCESY TERMINATUSA

2 Mar 2008

Wspaniałym sukcesem zakończył się pierwszy tegoroczny start zawodników Terminatusa w Otwartym Turnieju Knurowskich Siłaczy .

Jako pierwszy wystąpił w kategorii do 56,0kg.wśród młodzików Kurczok Mateusz aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzików wygrywając swoją kategorię z wynikiem 77,5kg. W kat.wag.60,0kg wśród juniorów wystartował Kotowicz Martin zajmując drugie miejsce z wynikiem 100,0kg. W kategorii seniorów zadebiutował w barwach Terminatusa Kondracki Krystian, który zwyciężył w kat.wag.67,5kg. z dobrym wynikiem 120,0kg. Rafał Zieliński, który po dłuższej przerwie w treningach na czas nie zdążył zbić wagi do kat.wag.67,5kg., musiał zadowolić się trzecim miejscem z wynikiem 130,0kg zaliczonym w trzecim podejściu w kat.wag.75,0kg. Drugi z nowych zawodników Łanuch Artur pierwszy raz reprezentując barwy Terminatusa zajął czwarte miejsce w silnie obsadzonej kat.wag.90,0kg., zaliczając w drugim podejściu 170,0kg.dające ostatecznie trzecie miejsce. W kat.open weteranów do 90,0kg.trzecie miejsce wywalczył Leski Grzegorz zaliczając ciężar 127,5kg. Trzecie podejście do ciężaru 130,0kg.niestety miał nieudane. Dla Grzegorza był to sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Weteranów będących zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata Masters, które pod koniec kwietnia odbędą się w Bratysławie na Słowacji. Jest ogromna szansa zakwalifikowania tego utytułowanego zawodnika Terminatusa do reprezentacji Polski.

Ostatecznie zawodnicy Terminatusa wypadli bardzo dobrze zdobywając w klasyfikacji drużynowej piąte miejsce, mimo iż startowało tylko sześciu zawodników.

Wiedzieliśmy, że możemy dobrze powalczyć, więc mimo kłopotów finansowych związanych z nie uwzględnieniem naszej działalności w dotacjach jakie udziela Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza na sport wystartowaliśmy na własny koszt opłacając wpisowe na zawody. Liczymy, że władze naszego miasta jeszcze zmienią swoje decyzje bo w tym roku przed nami ogromne szanse na najwyższe medale - mówi Grzegorz Leski, trener i zawodnik w Klubie Terminatus.

Tym razem w turnieju wystartowała rekordowa liczba ponad 90 zawodniczek i zawodników. Zawody odbyły się bez specjalistycznych koszulek do wyciskania a ich organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Eugen i siłownia Sport i Rekreacja w Knurowie pod patronatem Prezydenta Knurowa.

Redakcja Terminatus

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz