Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

II PUCHAR ŚLĄSKA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC KNURÓW, 11.11.2007 r.

16 Dec 2007

Kolejny raz reprezentanci dąbrowskiego Terminatus’a potwierdzili przynależność do najsilniejszych w regionie startując w II Pucharze Śląska w Wyciskaniu Leżąc w Knurowie.

Pierwsze miejsca wśród młodzików wywalczyli Mateusz Kurczok w kat. wag. 56,0 kg z wynikiem 70,0 kg oraz Martin Kotowicz w kat. wag. 60,0 kg z bardzo dobrym wynikiem 100, 0 kg. Również pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Radosław Zając zwyciężając z wynikiem 152,5 kg w kat. wag. 67,5 kg, a czwarte miejsce przypadło dla Janusza Jelenia z rezultatem 112,5 kg.

W kategorii open do 90 kg masters pierwszy był również reprezentant Terminatus’a - Bernard Rusek z wynikiem 140,0 kg, a Grzegorz Leski niestety nie zaliczył żadnego podejścia do ciężaru 140,0 i 145,0 kg i nie został sklasyfikowany.

Zawody stały na wysokim poziomie a z pośród startujących aż 69 zawodników w tym 11 zawodniczek, bezkonkurencyjnym okazał się Krzysztof Bożyczko z TKKF Azory Kraków. Aktualny Wicemistrz Świata Masters, zwyciężył w kat. wag. 110 kg oraz open z wynikiem 275,0 kg co dało mu w punktacji Wilks’a 163,7625 pkt.