Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

MEDAL MISTRZOSTW EUROPY DLA GRZEGORZA LESKIEGO

10 Dec 2007

W dniach od 22 do 24 listopada 2007 r. w Zlin/Czechy odbyły się X Mistrzostwa Europy Masters w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło prawie 130 zawodników z całej Europy w tym reprezentant Polski, Grzegorz Leski z Dąbrowskiego Terminatus’a.

W kat. wag. 75,0 kg Leski wywalczył brązowy medal będąc najstarszym zawodnikiem w swojej grupie wiekowej (40-49 lat). Zaliczył wszystkie trzy podejścia zaczynając od 120,0 kg, następnie 130,0 kg i w trzecim podejściu 140,0 kg, posiadając jeszcze około 10,0 kg zapasu.

W kategorii 75,0 kg zwyciężył Francuz Cucuzella Alphonse aktualny Mistrz Świata Masters. Drugie miejsce zajął Niemiec Berndt Roy, brązowy medalista Mistrzostw Świata. Leski znalazł się w doborowej stawce najlepszych zawodników Świata co dobrze wróży przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Masters, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Bratysławie. Wystartuje w nich w grupie Masters (50-59 lat) i z pewnością powalczy o najwyższe miejsce.

Podziękowania dla Arcelor Mittal za znaczącą pomoc, dzięki której możliwy był udział w Mistrzostwach.