Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ARTUR REJEK ZWYCIĘŻA W II ZAGŁĘBIOWSKIEJ LIDZE SZTANGISTÓW TERMINATUS

3 Nov 2007

Fascynująca walka ze sztangą ważącą ponad 300 kg toczyła się o tytuł najlepszego zawodnika IV Edycji Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów podczas rozgrywanego 27.10.2007 r. w siłowni Terminatus w Dąbrowie Górniczej Finału Ligi.

Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników (2 po raz pierwszy) w tym 7 młodzików, 5 juniorów ,7 seniorów i 4 weteranów. Po raz trzeci zwyciężył Artur Rejek z Herkulesa Warszawa, który został jednocześnie zwycięzcą Ligi. Aktualny Vice Mistrz Europy zaliczając 295,0 kg przy wadze ciała 112,8 kg uzyskał 172,309 5pkt. W pierwszym podejściu nie zaliczył 290,0kg oraz w trzecim 302,5 kg.

Drugie miejsce po pasjonującej walce zajął Tomasz Obcowski z Poveru Kuźnik Chorzów, który wykorzystał potknięcie Dariusza Wdowinskiego. Zaliczył tylko drugie podejście do 245,0 kg nie zaliczając trzeciego podejścia do 250,0 kg przy wadze ciała 88,4 kg uzyskał 157,878 pkt zajmując drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Trzecie miejsce wywalczył Michał Woźniak zaliczając 230,0 kg przy wadze ciała 108,9 kg uzyskał 135,769 pkt.

Jeden z faworytów do końcowego sukcesu Dariusz Wdowiński z Poweru 2005 Nasielsk zaliczył w pierwszym podejściu bez specjalistycznej koszulki do wyciskania 220,0 kg a w drugim spalił 285,0 kg.Chcąc walczyć z Arturem Rejkiem o tytuł najlepszego zawodnika Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów Terminatus poprosił w trzecim podejściu 310,0 kg ale niestety sztanga okazała się za ciężka. Darek musiał zadowolić się dopiero szóstym miejscem w tej edycji i zajął ostatecznie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Należy wspomnieć również o Leszku Rejku bracie Artura, który będąc juniorem zaliczył przy wadze ciała 77,4 kg 190,0 kg i zajął wysokie czwarte miejsce w czwartej edycji. Wielka szkoda ponieważ Leszek mógł znaleźć się w pierwszej szóstce Finału Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów Terminatus ale nie zaliczył żadnego podejścia w dwóch edycjach i nie został sklasyfikowany .

Wśród młodzików pierwsze miejsce wywalczył Marcin Magier Pover Kuźnik Chorzów, który uzyskał w trzech edycjach następujące rezultaty 122,5 kg, 150,0 kg i 150,0 kg uzyskując 341,20525 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężył ubiegłoroczny zwycięzca Michał Wichrowski Apollo Jaworzno zaliczając 180,0kg, 180,0kg oraz w ostatniej edycji 200,0kg uzyskał w punktacji Wilks’a 370,04 pkt.

Najlepszym seniorem okazał się Artur Rejek Herkules Warszawa, który za 290,0 kg, 280,0 kg oraz za 295,0 kg uzyskał aż 502,5575pkt deklasując swoich rywali z przewagą prawie 28 punktów nad drugim zawodnikiem.

Dariusz Wdowiński zwyciężył wśród mastersów (40-49 lat) zaliczając 270,0 kg, 300,0kg oraz 220,0kg, uzyskał 444,662 pkt.W kategorii masters (50-59 lat) zwyciężył Marian Prokop z Bytomia, który za wyciśnięcie 120,0kg, 127,5kg oraz 125,0 kg uzyskał 245,403 pkt.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w Zagłębiowskiej Lidze Sztangistów Terminatus 2007 r., a także wszystkim sponsorom, fundatorom nagród dla zawodników oraz organizatorom poszczególnych edycji.