PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ZAKOŃCZONA II EDYCJA ZAGŁĘBIOWSKIEJ LIGI SZTANGISTÓW TERMINATUS

26 Sep 2007

22 września 2007 r. siłownia Goliat w Czeladzi stała się miejscem rozgrywek siłaczy biorących udział w II Edycji Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów. Przystąpiło do niej 26 zawodników (9 po raz pierwszy), w tym 7 młodzików, 6 juniorów, 9 seniorów i 4 weteranów.

Tym razem najsilniejszym zawodnikiem okazał się Dariusz Wdowiński - Power 2005 Nasielsk, który przy wadze ciała 134,2 kg zaliczył w trzeciej próbie ciężar 300 kg, werdyktem sędziowskim 2 do1. Poprawił tym swój wynik z pierwszej edycji o 30 kg i uzyskał w punktacji Wilks’a 168,75 pkt. ,(mimo pierwszej nieudanej próby) na 280 kg.

Artur Rejek z Herkulesa Warszawa, srebrny medalista Mistrzostw Europy, który tym razem przy wadze ciała 114,6 kg zaliczył w drugim podejściu 280,0 kg, musiał zadowolić się drugim miejscem uzyskując 162,848 pkt. Niestety Arturowi nie udało się zaliczyć trzeciego podejścia do sztangi ważącej 292,5 kg.
Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Obcowski z Poveru Kuźnik Chorzów, który zaliczył 252,5 kg poprawiając przy okazji rekord życiowy. Przy wadze ciała tylko 88,9 kg uzyskał 162,206 pkt.

Najmłodszym uczestnikiem był 16-letni Rafał Dziuroń z LZS Barut, a najstarszym 59-letni Marian Prokop z Bytomia.

Zawodnicy zostali nagrodzeni:

  • pucharami oraz medalami ufundowanymi przez organizatora Ligi Dąbrowski Klub Karate – sekcja Terminatus,
  • nagrodami w postaci trzech bonów towarowych do sklepu sportowego Decathlon,
  • pamiątkowymi koszulkami ufundowanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu
  • nagrodami rzeczowymi w postaci suplementów ufundowanych przez Janusza Banasiaka z F.H.TYTAN z Chorzowa
  • nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez gospodarza II Edycji - właściciela siłowni Goliat z Czeladzi pana Romana Weżgowca oraz właściciela sklepu Mega Vodex Pol z Sosnowca, który przygotował poczęstunek dla zawodników w postaci jogurtów i ufundował nagrodę dla zwycięzcy.

Po dwóch edycjach prowadzi Artur Rejek z Herkulesa Warszawa, który jest także pierwszy w klasyfikacji seniorów. Wśród juniorów prowadzi Piotr Krawczyk z Poveru Kuźnik Chorzów, młodzików Łukarz Krzyżewski z Poweru 2005 Nasielsk, a mastersów Dariusz Wdowiński także z Poweru 2005 Nasielsk.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na Trzecią Edycję Ligi, która odbędzie się 13.10.2007 r. w siłowni Dorado Sosnowiec – Zagórze przy ulicy Kosynierów 40 a.
Zapisy oraz waga 16:00 do 17:00. Rozpoczęcie rywalizacji 17:15. Zapraszamy serdecznie zawodników biorących już udział w rywalizacji a także nowych do zmierzenia swoich sił z najlepszymi.

Redakcja Terminatus

Zobacz wyniki II Edycji Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów
Zobacz zdjęcia

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz