PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DĄBROWSKI TERMINATUS GOŚCIŁ W SOSNOWCU

10 Aug 2007

Mimo wakacyjnej przerwy i okresu roztrenowania zawodnicy Terminatusa wzięli udział w kilku konkursach siłowych, zorganizowanych przez Sosnowiecki MOSiR w ramach Akcja Lato w Mieście. Tym razem rywalizowano w czterech konkurencjach.

Pierwszą rozegraną konkurencją było wyciskanie sztangi leżąc na maksymalny ciężar. Każdy z uczestników miał trzy próby i najlepszy wynik zaliczał się do końcowej klasyfikacji, w której o zwycięstwie zadecydowało ilość zdobytych punktów według formuły Wilks’a, gdzie wyciśnięty ciężar mnoży się przez odpowiedni współczynnik wagowy dla danej wagi zawodnika. Tu najlepiej zaprezentował się Przemysław Kluk zajmując czwarte miejsce z wynikiem 155,0 kg i 94,41 pkt. Paweł Konieczny był piąty z rezultatem 97,5 kg, co dało mu 83,93 pkt. Najmłodszy reprezentant, 15 letni Adrian Nędzyński z wynikiem 65,0 kg był trzynasty.

W drugiej konkurencji Paweł Konieczny zajął trzecie miejsce, podciągając się na drążku 23 razy, Adrian Nedzyński był szósty z wynikiem 16 podciągnięć, Przemek Kluk jedenasty z 6 poprawnie wykonanymi powtórzeniami.

Trzecią z rozegranych konkurencji było uginanie ramion na poręczach tzw pompki i tu Paweł Konieczny był czwarty z rezultatem 40 pompek, Przemysław Kluk ósmy - 27 powtórzeń, a Adrian Nędzyński dziesiąty z 25 powtórzeniami.

W ostatniej konkurencji - przysiad z sztangą ważącą 65,0 kg - przez dłuższy czas na prowadzeniu był Przemysław Kluk z 66 przysiadami. Został jednak wyprzedzony przez ostatniego ze startujących zawodnika i zajął ostatecznie drugie miejsce. Mariusz Kocot 18-latek, wykonał 65 przysiadów i zajął trzecie miejsce. Paweł Konieczny, który w tej stawce startujących był najlżejszym zawodnikiem, wykonał 31 przysiadów i zajął siódme miejsce.

Zawodnicy za swój trud zostali nagrodzeni pucharami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków i toreb sportowych ufundowanych przez organizatora.

Zobacz zdjęcia

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz