Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

PUCHAR WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO POWĘDROWAŁ DO TERMINATUS’A

28 Jul 2007

Rafał Zieliński z Terminatus’a, aktualny Mistrz Polski w Trójboju Siłowym wśród studentów nie dał szans swoim rywalom zdobywając Puchar Wojewody Wielkopolskiego w rozgrywanych w Gostyniu 12.07.2007r III Otwartych Mistrzostwach w Martwym Ciągu o Puchar Wojewody Wielkopolskiego oraz eliminacjach do Mistrzostw Świata Juniorów w Trójboju Siłowym, które odbędą się w La Garde/ Francja .

Rafał startujący w kat. wag. 67,5 kg był dla nas, nie ukrywamy faworytem, liczyliśmy na zwycięstwo oraz na pierwszą trójkę w open. Niestety już na wadze okazało się że Rafał waży o 20 dkg za dużo i musi zbijać wagę chcąc startować w tej kategorii. Na szczęście zdążył osiągnąć limit przed końcem ważenia.

W pierwszym podejściu zadysponował na sztangę 235,0 kg ale próba podniesienia sztangi nie była udana. Sztanga w połowie martwego ciągu wyślizgnęła się z dłoni i podejście zostało spalone. Podobna sytuacja była w drugim ciągu, przy końcowej pozycji Rafała pociągnęła sztanga do przodu i podejście ponownie nie zostało zaliczone.

Dopiero trzecie podejście na tym samym ciężarze zostało zaliczone przez sędziów stosunkiem głosów 2:1, i jednocześnie nasz zawodnik zwyciężył z przewagą 17,5 kg nad drugim zawodnikiem. Pozostał mały niedosyt ponieważ liczyliśmy na wynik w granicach 260,0 kg i tym samym również miejsce na podium w kat. open. Osiągnięty wynik dał Rafałowi w open czwarte miejsce .