Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

TERMINATUS ZDOBYWCĄ CZTERECH MEDALI MISTRZOSTW POLSKI

3 Jul 2007

Terminatus wystawił pięciu zawodników, którzy dla Klubu i Miasta wywalczyli cztery miejsca na podium Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 18 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, przywożąc medale i puchary: trzy srebrne i jeden brązowy. Rekordowa tym razem ilość, 131 najlepszych w Polsce zawodników, a wśród nich 29 zawodniczek rywalizowała w Nasielsku o tytuł Mistrza Polski.

Najmłodszy reprezentant Terminatusa, Adrian Nędzyński startujący w kat. wag. 52,0 kg, wywalczył srebrny medal, zostając Vice-mistrzem Polski z wynikiem 65,0 kg.

W kat. wag 56,0 kg z dwóch zawodników Terminatusa obaj wrócili z medalami. Tomasz Stępień zdobył srebrny medal z wynikiem 80 kg, nie zaliczając podejść do ciężaru 85 kg oraz 87,5 kg, a Mateusz Kurczok – brązowy, z wynikiem 72,5 kg.

W kat. wag. 60 kg Paweł Konieczny bardzo chciał znaleźć się na podium, pamiętając ubiegłoroczne otarcie się o podium, gdzie był czwarty. W silnie obsadzonej w tym roku kategorii, gdzie wystartowało aż siedemnastu zawodników, zdołał ostatecznie pokonać piętnastu rywali i z wynikiem 100,0 kg zajął drugie miejsce, tym samym zdobywając V-ce Mistrzostwo Polski. Nie zaliczył jednak dwóch podejść do sztangi o ciężarze 105,0 kg.

Medalu można było spodziewać się po występie Rafała Partyki, dla którego był to ostatni start w gronie młodzików. W swojej kat. wag. 67,5 kg miał aż 18 przeciwników. Niestety Rafał w tym dniu był w gorszej dyspozycji. Na treningach osiągał wynik w granicach 115,0 kg, a na Mistrzostwach Polski zaliczył tylko 100,0 kg (aby stanąć na podium należało wycisnąć 112,5 kg).

„Błędem Rafała było niepotrzebne zbijanie wagi ciała aż o3 kg, ostatecznie to zaważyło że zajął tylko szóste miejsce, a ważył tylko 64,3 kg” – stwierdził Grzegorz Leski, trener kadry Terminatusa.

Na 25 startujących klubów z całej Polski, Terminatus ostatecznie zajął wysokie, bo czwarte miejsce, uzyskując 40 pkt., a szkoda bo w zasięgu było zdobycie Mistrzostwa Polski. Zabrakło udziału jednego zawodnika, który z powodów organizacyjnych nie dojechał na mistrzostwa.

Jest to największy sukces najmłodszych reprezentantów Terminatus’a. Miejmy nadzieję, że Klubowi, dysponującemu takim potencjałem i przynoszącemu taki rozgłos Dąbrowie Górniczej w przyszłości nic nie stanie na przeszkodzie w zdobyciu drużynowego złota, a dzisiejsze problemy organizacyjno-finansowe, z jakimi się boryka, prowadząc w mieście szkolenie, samodzielnie poszukując środków i pokrywając z nich koszty, przejdą do historii.