PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

RADOSŁAW ZAJĄC Z TERMINATUSA ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI

27 Jun 2007

Przez dwa dni 23 i 24 czerwca 2007r Gostyń był stolicą najlepszych wyciskaczy startujących w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, stanowiącym zarazem eliminacje do sierpniowych Mistrzostw Europy. Spośród ponad 115 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z całej Polski Terminatus wystawił siedmiu zawodników w tym pięciu doświadczonych zdobywców medali na Mistrzostwach i Pucharze Polski.

W najlżejszej kat.wag.56,0 kg wystąpił najmłodszy reprezentant Terminatusa - Tomasz Stępień, przygotowujący się do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Nasielsku. Tomek rozpoczął od 80,0 kg zaliczając ciężar w pierwszym podejściu, jednocześnie paląc dwie kolejne próby do sztangi o ciężarze 85,0 kg. Ostatecznie zajmujął 6 miejsce.

W kat. wag. 60,0 kg Adam Kula nie zawiódł oczekiwań i z wynikiem 137,5 kg zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z aktualnym Mistrzem Polski Tomaszem Chrzanowskim z LZS Olszanka Pogorzela.

Kolejno wystartowali Radosław Zając oraz Marcin Wodniczko, którzy byli kandydatami do zajęcia miejsc na podium.

Niestety Marcin w pierwszym podejściu podał na sztangę 150,0 kg i jak się później okazało był to dla niego za duży ciężar w tym dniu i niestety nie zaliczył żadnej z trzech prób i nie został sklasyfikowany a szkoda bo do zajęcia trzeciego miejsca wystarczyło w tym dniu zaliczyć 145,0 kg.

Radek rozpoczął wysoko od 175,0 kg, które w tym dniu było największym zgłoszony w tej kat. ciężarem. Oddał dwie próby i dopiero w trzeciej rzutem na taśmę po zwiększeniu ciężaru sztangi na 180,0 kg i chwili grozy jego trenerów stosunkiem głosów 2:1 został radosnym zwycięzcą Pucharu Polski. Radek był jeszcze atakowany przez zawodnika z Jarosławca Grzegorza Kieleckiego, który zaliczając w drugim podejściu 167,5 kg poprosił w trzecim o tyle samo co Radek ale nie podniósł tego ciężaru.

Prawdziwy horror rozegrał się w kat.wag.90,0kg gdzie po nieudanych Mistrzostwach Polski licząc na zwycięstwo wystartował Damiana Laskowski walcząc jednocześnie o zakwalifikowanie do reprezentacji Polski. W swojej kat. wag. miał najgroźniejszego rywala Marka Markwata z Herkulesa Warszawa aktualnego Mistrza Polski i reprezentanta Polski uczestnika Mistrzostw Świata .Damian w pierwszym podejściu zadysponował na sztangę 230,0 kg, a jego rywal o 5 kg mniej. Marek Markwat zaliczył czysto pierwsze podejście, Damian spalił. Podobna sytuacja była w drugim podejściu Marek zaliczył 232,5 kg, Damian spalił 230,0 kg. W trzecim podejściu aby zwyciężyć Damian zwiększył ciężar sztangi o 5 kg, a Markwat aby wygrać skoczył na 237,5 kg, będąc zawodnikiem cięższym od Damiana o 200 gram. Tym razem próbę zaliczyli obydwaj zawodnicy i ostatecznie Damian musiał zadowolić się drugim miejscem z wynikiem 235,0 kg. To był piękny pokaz talentu i umiejętności zawodnika Terminatusa, zauważony przez trenera kadry narodowej co rokuje na powołanie go do kadry Polski na Mistrzostwa Europy.

W zawodach po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją w kat. wag. 82,5 kg wystąpił również Dariusz Parkitny, który startując na średnim poziomie zaliczył 170,0 kg i zajął ostatecznie szóste miejsce.

Szanse pokazania się w tej randze zawodów otrzymał również junior Terminatusa Piotr Obierak ale niestety jej nie wykorzystał nie zaliczył żadnego podejścia i ostatecznie nie został sklasyfikowany.

Mimo, że oczekiwany sukces w klasyfikacji drużynowej i zajęcie miejsca w pierwszej trójce niestety nie został osiągnięty z uwagi na nie sklasyfikowanie dwóch zawodników to i tak doskonały wynik dla Terminatus’a plasującego trzech zawodników na podium wśród najsilniejszych.

Za tydzień ostatni start przed wakacjami najmłodszych reprezentantów na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 18 w Nasielsku.

Redakcja Klubu

Zobacz galerię

skomentowano 2 razy »

  1. Damian Laskowski w tym roku bendzie na ME w WL w Dani………….Został powołany do Kadry, teraz trzeba udowodnić Dlaczego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    komentarz autor: FineGuyPL June 29, 2007 @ 8:51 am

  2. gratulujemy mocna z was ekipa…………….K.S TEAM WROCŁAW

    komentarz autor: pyza June 29, 2007 @ 6:50 pm

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz