Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

PUCHARY Z MAZOWSZA POWĘDROWAŁY DO DĄBROWSKIEGO TERMINATUS’A

19 Jun 2007

Trzy puchary wywalczyli zawodnicy dąbrowskiego Terminatus’a w Nasielsku podczas rozgrywanego 16 czerwca 2007r II Pucharu Mazowsza oraz V Mistrzostw Nasielska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło 47 zawodników z 12 klubów Polski w tym czteroosobowa reprezentacja Dąbrowy Górniczej.

Najmłodszy zawodnik Terminatus’a 15 letni Adrian Nędzyński zdobył pierwsze miejsce w kat. wag. 56,0 kg wyciskając sztangę o wadze 62,5 kg. Adrian nie zaliczył dwóch podejść do ciężaru 65,0kg atakując swój rekord życiowy.

Rafał Partyka był drugi w kat. wag. 67,5 kg zaliczając 115,0 kg. W trzecim podejściu próbował wycisnąć sztangę ważącą 125,0 kg ale niestety próba nie została zaliczona i Rafał odebrał puchar za drugie miejsce.

Trzeci puchar dla w barwach Klubu wywalczył po okresowej nieobecności Andrzej Lendo zaliczając w kat. wag. 110,0 kg 207,5 kg co dało mu trzecie miejsce.

Startujący w kategorii junior Piotr Obierak wywalczył szóste miejsce w kat. wag. 82,5 kg zaliczając w pierwszym podejściu 115,0 kg. Druga próba do ciężaru 125,0 kg nie została zaliczona przez sędziów i Piotrek zrezygnował z trzeciego podejścia ze względu na kontuzję.

Pierwsza trójka zawodników w poszczególnych kategoriach oprócz pucharów i medali otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez liczne grono sponsorów.

Zawodnicy Terminatus’a pokazali się z jak najlepszej strony i kolejny raz godnie zaprezentowali swe możliwości sławiąc Dąbrowę Górniczą i Klub o wieloletnich tradycjach.