PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DĄBROWSKI TERMINATUS MA AKADEMICKIEGO MISTRZA POLSKI

7 May 2007

Rafał Zieliński z dąbrowskiego Terminatus’a wywalczył złoto wśród studentów w organizowanych, po raz trzeci z rzędu w Supraślu XXIV Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym.

W swojej kat. wag. 67,5 kg miał do pokonania aż 23 zawodników, w tym jednego z najlepszych polskich trójboistów Dominika Golaka, Mistrza Świata z 2004r, aktualnego Vicemistrza Europy wśród juniorów, zawodnika rezerwowego na Mistrzostwa Europy seniorów w kat. wag. 60,0 kg, a jednocześnie zawodnika gospodarzy.

W tej randze zawodów Rafał, student Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, wyszedł na pomost w roli debiutanta. W pierwszym podejściu w przysiadach wycisnął 180,0 kg, nie zaliczając dwóch kolejnych podejść do 195,0 kg, co dawało najlepszemu zawodnikowi w boju, Dominikowi Golakowi, który zaliczył w drugim podejściu 200,0 kg, 20,0 kg przewagi nad Rafałem. W drugiej konkurencji Trójboju Siłowego w wyciskaniu leżąc, nasz zawodnik zaliczył dopiero w trzecim podejściu ciężar 145,0 kg, zmniejszając dystans do Dominika na 15,0 kg, który zaliczył w trzecim podejściu 140,0 kg. W decydującym boju w martwym ciągu Rafał, aby zwyciężyć i zostać Akademickim Mistrzem Polski musiał dźwignąć sztangę aż o 17,5 kg cięższą niż Dominik.

Finał rozegrał się w ostatniej konkurencji. Rafał okazał się jednak mistrzem martwego ciągu i ostatecznie podniósł sztangę ważącą 245,0 kg, o 25,0 kg więcej niż jego rekord życiowy, a o 17,5 kg więcej od Dominika, który zaliczył 227,5 kg.

Pokonał swojego najgroźniejszego rywala o 2,5 kg i tym samym zastał Akademickim Mistrzem Polski, zajmując także pierwsze miejsce wśród studentów uczelni niepaństwowych.

Ostro walczyli również pozostali reprezentanci Terminatus’a. W najsilniej obsadzonej kat. wag. 90,0 kg, gdzie wystartowało aż 31 zawodników Dawid Warmuz zajął dwudzieste miejsce z wynikiem 510,0 kg, uzyskując w poszczególnych bojach; przysiad 170,0 kg, wyciskanie leżąc 120,0 kg, martwy ciąg 220,0 kg.

Przemysław Kluk był dziewiąty w kat. wag. 100,0 kg, uzyskując w trójboju 620,0 kg (210kg. 180,0kg. 230,0kg.). Gdyby zaliczył w trójboju o 5kg więcej stanąłby na podium wśród studentów uczelni niepaństwowych.

Były to ogólnie bardzo udane mistrzostwa, w których udział wzięła rekordowa liczba 235 zawodników z 36 klubów uczelnianych, co tym bardziej podkreśla rangę odniesionych zwycięstw i świadczy o rosnącej popularności dyscypliny.

Redakcja DKK

Zobacz galerię zdjęć

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz