Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

SIŁACZE TERMINATUS’A DRUDZY NA ŚLĄSKU

17 Apr 2007

Zawodnicy Terminatus’a Dąbrowa Górnicza wywalczyli aż 9 medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe w Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Tym razem o prym na Śląsku i w Zagłębiu 14 kwietnia siłacze walczyli w Chorzowie.

Jako pierwszy wystąpił najstarszy zawodnik Terminatus’a 62-letni Ryszard Bajor, który przygotowuje się do lipcowych Mistrzostw Europy Masters w Trójboju Siłowym, rozgrywanych w Prostejov - Czechy. Pan Ryszard ostatecznie wywalczył brązowy medal w kat. open weteranów powyżej 50 lat z wynikiem 107,5 kg.

Następnie wystąpili najmłodsi zawodnicy startujący w kategorii juniorów. Tomasz Stępień zwyciężył w kat. wag. 56,0 kg zaliczając 85,0 kg. Trzecie podejście do rekordu życiowego 87,5 kg nie zostało zaliczone. Adrian Nędzyński z rezultatem 62,5 kg, był drugi zdobywając tym samym srebrny medal. W kat. wag. 67,5 kg, gdzie wystąpiło aż 11 zawodników Terminatus wystawił trzech reprezentantów. Najlepiej zaprezentował się Piotr Warchał, który zajął drugie miejsce z wynikiem 130,0 kg poprawiając swój rekord życiowy o 10,0 kg. Zawodnik w trzecim podejściu zadysponował na sztangę 142,5 kg chcąc walczyć o pierwsze miejsce, niestety sztanga okazała się zbyt ciężka. Rafał Partyka, także z nowym rekordem 117,5 kg był trzeci, natomiast Paweł Konieczny zajął ósme miejsce z wynikiem 105,0 kg, wyciskając na swoim poziomie, chociaż w trzecim podejściu, podchodził do ciężaru 110,0 kg. Kolejny junior Piotr Obierak był szósty ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy 122,5 kg w kat. wag. 82,5 kg. W kategorii juniorów wystąpił jeszcze jeden zawodnik, Grzegorz Kalwat, który startując w kat. wag.100,0 kg z wynikiem 140,0 kg zajął czwarte miejsce.

W seniorach w kat. wag. 67,5 kg wystąpiło dwóch medalistów ostatnich Mistrzostw Polski.
Srebrny medalista Marcin Woźniczko pewnie potwierdził swoją klasę zwyciężając z rezultatem 155,0 kg, nie zaliczając dwóch podejść na ciężarze 160,0 kg. Natomiast brązowy medalista Mistrzostw Polski w kat. wag. 60,0 kg, Adam Kula zaliczył 140,0 kg i zdobył srebrny medal, ustanawiając przy okazji również rekord życiowy w kat. wag. 60,0 kg. Zając Radosław, któremu nie dopisało szczęście w Mistrzostwach Polski tym razem zwyciężył pewnie w kat. wag. 75,0 kg zaliczając 160,0 kg i wyprzedzając drugiego zawodnika aż o 10,0 kg.

Damian Laskowski również pechowiec ostatnich Mistrzostw Polsk, a jednocześnie obecnie najlepszy zawodnik Terminatusa, zwyciężył w kat. wag. 100,0 kg zaliczając w pierwszym podejściu 235,0 kg. Drugie podejście do sztangi o ciężarze 245,0 kg nie zostało zaliczone przez sędziów stosunkiem głosów 2:1. Damian aby zwyciężyć w kat. open na najlepszego zawodnika zwiększył ciężar sztangi na 247,5 kg, ale niestety sytuacja powtórzyła się również stosunkiem głosów 2:1. Ostatecznie zajął trzecie miejsce w kat. open.

Drużynowo Terminatus Dąbrowa Górnicza zajął drugie miejsce potwierdzając swoją klasę i przynależność do najlepszych klubów na Śląsku z punktacją łączną 66 pkt.

Najbliższy cel przygotowań to Mistrzostwa Śląska Młodzików do lat 18 i Puchar Polski Seniorów.