PowerGym

PowerGym
Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ADAM KULA I MARCIN WOŻNICZKO NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

28 Mar 2007

Reprezentacja dąbrowskiego Terminatus’a powróciła z medalami z Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, potwierdzając po raz kolejny 24.03.2007r przynależność do grona najlepszych zawodników specjalizujących się w trójboju siłowym.

Tym razem z ponad 170 startujących zawodników, w tym prawie 40 kobiet, Terminatus wystawił tylko czterech zawodników, pewnych do wywalczenia medali.

Jako pierwszy w kat.wag. 60,0 kg Adam Kula który po przebytej chorobie rozpoczął od 132,5 kg zaliczając pierwsze podejście. W drugim zadysponował na sztangę 137,5 kg i podejście zostało zaliczone. Adam srebrny medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski aby obronić tytuł poprosił na sztangę 140,0 kg, niestety podejście miał spalone i z wynikiem 137,5 kg zdobył brązowy medal.

W kat. wag. 67,5 kg mieliśmy dwóch zawodników. Marcin Woźniczko poprawił się o jedno miejsce i w tym roku wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski wyrównując swój rekord życiowy157,5 kg sprawiając miłą niespodziankę. Drugi z naszych zawodników Radosław Zając zeszłoroczny V-ce Mistrz Polski pewny kandydat do złotego medalu rozpoczął od 170,0 kg i pierwsze dwa podejścia niestety nie zostały zaliczone. W trzecim poprosił na sztangę o 5,0 kg więcej, ciężar został wyciśnięty dość lekko ale małe błędy podczas wyciskania zostały zauważone przez sędziów i niestety podejście nie zostało zaliczone. Ostatecznie Radek nie został sklasyfikowany a szkoda bo do zdobycia pierwszego miejsca wystarczyło zaliczyć162,5 kg.

Ostatni z zawodników Damian Laskowski wystąpił w kat. wag. 100,0 kg, gdzie także był kandydatem do pierwszego miejsca. Rozpoczął od 240,0 kg ale podejście miał spalone stosunkiem głosów 2:1.

Moim zdaniem werdykt mógłby być odwrotny - mówi Grzegorz Leski trener kadry. Według mnie Damian niepotrzebnie zmieniał wagę w ostatnim tygodniu przed Mistrzostwami Polski chcąc koniecznie wystartować w kat. wag. 90,0 kg, zbijał aż 5 kg i być może to zaważyło na słabszej dyspozycji naszego zawodnika.

W drugim oraz trzecim podejściu zwiększył ciężar sztangi na 250,0 kg ale niestety podejścia Damiana w oczach sędziów również nie zostały uznane.

Przed nami Mistrzostwa Śląska gdzie liczymy na więcej medali naszych reprezentantów.

Sekretariat DKK

Zobacz galerię zdjęć z Mistrzostw

Brak komentarzy »

brak komentarzy.

śledź komentarze przez RSS Adres trackback

Napisz komentarz