Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

ZŁOTA DRUŻYNA DĄBROWSKIEGO TERMINATUS’A

19 Mar 2007

W X Otwartym Turnieju Knurowskich Siłaczy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, ośmioosobowa reprezentacja Terminatus’a zdobyła 7 medali. Uzyskując drużynowo pierwsze miejsce, wyprzedzili o trzy punkty Pover Kuźnik Chorzów i gospodarza turnieju, Eugen Knurów.

Jako pierwszy wystąpił nasz najmłodszy reprezentant 15 letni Adrian Nędzyński w kat. wag. 52,0 kg wśród młodzików, zdobywając srebrny medal z nowym rekordem życiowym 60,0 kg nie zaliczając trzeciego podejścia do ciężaru 62,5 kg co dawałoby mu pierwsze miejsce. Drugi z naszych młodzików, Tomasz Stępień wywalczył złoty medal z rezultatem 77,5 kg nie zaliczając dwa podejścia do sztangi ważącej 82,5 kg w kat. wag. 56,0 kg. Na najwyższym podium stanął także Paweł Konieczny wyciskając sztangę o wadze 97,5 kg w kat. wag. 60,0 kg, nie zaliczając dwóch podejść do rekordu życiowego102,5 kg.

Wśród seniorów mieliśmy dwóch reprezentantów w kat. wag. 67,5 kg, gdyż nie było kat. wag. 60,0 kg i Adam Kula drugi zawodnik Pucharu Polski musiał zmagać się z zawodnikami cięższymi od siebie. Był to dla niego doskonały sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski gdzie będzie bronił brązowego medalu wywalczonego w ubiegłym roku. Adam zaliczył 140,0kg. Wywalczył trzecie miejsce co jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski. Również Marcin Woźniczko, brązowy medalista Mistrzostw Polski i drugi zawodnik Pucharu Polski stoczył pasjonujący pojedynek z Bartłomiejem Gawłem z Poveru Kuźnik Chorzów. Marcin zaliczył w pierwszym podejściu 150,0 kg, a Bartek 145,0 kg. Niestety w drugim podejściu Marcin spalił 150,0 kg, a jego rywal zaliczył ten ciężar. W trzecim, decydującym podejściu obaj podali podejścia do ciężaru 155,0 kg i tu ciekawostka, obaj zawodnicy ważyli jednakowo, ale Bartek, mając niższy numer startowy przy jednakowym wyciśniętym ciężarze zostałby zwycięzcą. Marcin po zaliczeniu przez Bartka 155,0 kg podwyższył swój ciężar do 157,5kg, podejście zostało zaliczone przez sędziów jednogłośnie i Marcin stanął na najwyższym stopniu podium przy okazji poprawiając o 2,5 kg rekord życiowy.

Srebrny medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharu Polski Radosław Zając, reprezentant kadry Polski potwierdził wysoką formę zwyciężając pewnie z wynikiem 170,0 kg poprawiając swój rekord życiowy o 10 kg mimo, że z nadwagą 1,3 kg startował w wyższej niż zwykle kat. wag. 75,0 kg.

Nasz brązowy medalista Mistrzostw Polski Damian Laskowski, drugi zawodnik Pucharu Polski, a jednocześnie reprezentant Kadry Polski walczył w kat. wag. 100 kg gdzie nie dał żadnych szans swoim rywalom zdobywając złoty medal z wynikiem 257,5 kg zostając także najsilniejszym zawodnikiem Turnieju, uzyskujac158,2082 pkt. Łaskawski Adam w kat. wag. 110,0 kg debiutujący w zawodach miał szansę na srebrny medal, ale wszystkie trzy podejścia miał spalone i nie został sklasyfikowany.

To bardzo udany sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorek Seniorów i Weteranów, które odbędą się w dniach 24 – 25 marca 2007 r w Radomiu.